Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
09.04.2011 08:50

Polskie helikoptery Black Hawk trafią na rynek

Na przełomie maja i czerwca do odbiorców trafią pierwsze trzy helikoptery Black Hawk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ken Aviation/CC/Flickr)

Na przełomie maja i czerwca do odbiorców trafią pierwsze trzy helikoptery Black Hawk, produkowane w PZL Mielec na Podkarpaciu. Obecnie śmigłowce przechodzą loty próbne.

Jak poinformowała mielecka spółka w komunikacie, przygotowania do sprzedaży pierwszych helikopterów wyprodukowanych w Polsce przebiegają zgodnie z planem. Jednym z elementów tego planu są loty próbne, które przeprowadza Leszek Pawuła. Został on zatrudniony przez PZL Mielec jako pilot doświadczalny.

Pawuła jest śmigłowcowym pilotem doświadczalnym 1 klasy (Experimental Test Pilot), posiada także licencję śmigłowcowego pilota liniowego (Airline Transport Pilot) oraz licencję samolotowego pilota zawodowego. Jest jednym z trzech egzaminatorów upoważnionych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego do egzaminowania śmigłowcowych pilotów doświadczalnych. W tym roku PZL Mielec zamierza zatrudnić i przeszkolić jednego lub dwóch polskich pilotów.

W ramach przygotowań do lotów próbnychna terenie mieleckiej firmy wyremontowany został hangar i malarnia. Powstała też jednostka straży pożarnej, zatrudniająca pięciu pełnoetatowych strażaków, którzy zostali przeszkoleni w zakresie standardowych technik pożarnictwa i ratownictwa podczas katastrof lotniczych.

Helikopter S-70i Black Hawk, należący do nowej linii śmigłowców Sikorsky, jest pierwszym wiropłatem wyprodukowanym przez PZL Mielec. Firma znana była dotąd jako producent samolotów.

Śmigłowiec Black Hawk:

Czytaj w Money.pl

Tagi: samolot, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz