Notowania

pesa
17.03.2011 16:45

Polskie pociągi dla czeskich kolei

Firma PESA podpisała kontrakt na dostawę 31 pociągów za 329 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pesa.pl)

Czeskie koleje państwowe (CzD) i produkująca pojazdy szynowe firma PESA z Bydgoszczy zawarły umowę na dostawę 31 pociągów motorowych.

Jak poinformowali rzecznicy obu przedsiębiorstw, podpisany kontrakt opiewa na równowartość około 329 mln zł. Zamówienie ma zostać zrealizowane między połową 2012 roku a końcem 2013 roku. Część projektu współfinansuje Unia Europejska. Pod umową podpisy złożyli prezesi Czeskich Kolei i PESY - Petr Żaluda i Tomasz Zaboklicki.

Wyprodukowane w Polsce pociągi mają obsługiwać lokalne połączenia w czterech województwach Czech i Moraw. Wszystkie składy ze 120 miejscami siedzącymi będą klimatyzowane, wyposażone w nowoczesny system audiowizualny i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

PESA jako pierwsze przedsiębiorstwo z Polski wygrała ogłoszony przez CzD przetarg na dostawę pociągów obsługujących czeskie linie regionalne. Dotychczas głównym dostawcą kolei w Czechach był czeski holding Skoda.

- _ Informację o zwycięstwie naszej oferty w przetargu na dostawę jednostek motorowych dla czeskich kolei przyjęliśmy w naszej spółce z wielkim entuzjazmem i poczuciem wielkiego wyzwania. Po włoskim, ukraińskim, litewskim i węgierskim rynku Republika Czeska staje się naszym kolejnym rynkiem eksportowym _ - podkreślił Zaboklicki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t92918.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pozar;hali;w;fabryce;wagonow;ugaszony,229,0,733669.html) Pożar hali w fabryce wagonów ugaszony O mały włos, a doszłoby do potężnej eksplozji, bo w budynku były butle z tlenem i acetylenem.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/512964/4c51906b19455_o.tiny.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tramwaje;z;bydgoszczy;beda;jezdzic;na;wegrzech,190,0,649662.html) Tramwaje z Bydgoszczy będą jeździć na Węgrzech Bydgoska Pesa wygrała przetarg na dostawę taboru dla miasta Szeged.
Tagi: pesa, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz