Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie radio
08.05.2006 14:48

Polskie Radio bez władz?

Podziel się
Dodaj komentarz

Rada Nadzorcza Polskiego Radia spotka się we wtorek, by rozważyć wybór nowego zarządu spółki. W środę natomiast Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma się zająć wyborem nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia Jan Kidawa-Błoński przypomina, że sytuacja w jakiej znalazło się Polskie Radio, podobna jest do tej, z jaką musiała zmierzyć się telewizja publiczna. Chodzi o to, że najdalej za półtora miesiąca wygaśnie zarówno kadencja Rady Nadzorczej, jak i zarządu Polskiego Radia, a wówczas spółka pozostanie bez władz.

Rada Nadzorcza TVP, aby zapobiec takiej sytuacji, rozpisała przyspieszony konkurs, w wyniku którego na kolejną kadencję wybrała jednoosobowy zarząd w postaci obecnego prezesa Jana Dworaka. "Możemy spodziewać się we wtorek ważnych decyzji" - powiedział Kidawa-Błoński.

Dodał jednak, że podczas wtorkowego posiedzenia rada będzie chciała przede wszystkim szczegółowo przeanalizować sytuację prawną, w jakiej znalazłoby się Polskie Radio po wygaśnięciu kadencji obecnych władz. "Sprawa nie jest prosta, nie ma bowiem jednoznacznych ekspertyz prawnych w tej sprawie" - zaznaczył. Dodał, że oprócz sprawy powołania nowego zarządu Rada Nadzorcza zajmie się też oceną działalności reklamowej Polskiego Radia.

Zarząd Polskiego Radia liczy obecnie cztery osoby: prezes - Andrzej Siezieniewski, Beata Jaworska, Czesław Jermanowski i Tomasz Siemoniak. Pod koniec kwietnia Rada Nadzorcza pozytywnie oceniła sprawozdanie finansowe obecnego zarządu za ubiegły rok. Minister skarbu jak dotąd nie wyznaczył terminu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (WZA) Polskiego Radia. Właśnie WZA zakończy kadencje Rady Nadzorczej oraz zarządu.

Tagi: polskie radio, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz