Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
resort skarbu
02.01.2013 13:12

Pomoc publiczna dla LOT-u. Ministerstwo nie wie, czy przelało pieniądze?

Urzędnicy nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, czy pieniądze już zostały przelane na konto przewoźnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sporst/CC/Flickr)

Resort skarbu od dwóch tygodni nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy przelał na konta LOT-u 400 milionów złotych.

W połowie grudnia Polskie Linie Lotnicze w związku z bardzo trudną sytuacją finansową wystąpiły do ministerstwa o pomoc publiczną.

Przed świętami w mediach ukazywały się nieoficjalne informacje, jakoby pieniądze już zostały przelane, ale do dziś nie udało się tego potwierdzić. Biuro prasowe ministerstwa skarbu, pytane przez Informacyjną Agencję Radiową o potwierdzenie tych informacji, nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie. Rzeczniczka ministerstwa odpowiada, że _ biuro czeka w tej sprawie na odpowiedź odpowiedniego departamentu _.

Wiadomo, że kilkanaście dni temu polski rząd wystąpił do Komisji Europejskiej o zgodę na udzielenie pomocy publicznej naszemu narodowemu przewoźnikowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Najlepszym wyjściem będzie likwidacja LOT-u Europejskie linie lotnicze odnotowały w tym roku gigantyczną stratę. Dlaczego?
Uda się uratować LOT? Odpowiedź wkrótce Nowego prezesa LOT-u powinniśmy poznać za miesiąc. Tak chce minister skarbu Mikołaj Budzanowski. KE sprawdzi też czy publiczna pomoc firmie jest zgodna z prawem.
Będzie pomoc dla LOT-u? Jak zgodzi się KE Spółka może dostać najpierw 400 mln złotych na utrzymanie płynności finansowej, później kolejne kilkaset milionów. Ale wszystko zależy od KE.
Tagi: resort skarbu, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz