Notowania

chiny
22.07.2010 06:39

Ponad miliard Chińczyków korzysta z telefonów

800 milionów to użytkownicy telefonów komórkowych. Rząd chce rozwijać technologię 3G.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Huaxiadragon/Dreamstime)

*Tylko liczba użytkowników telefonów komórkowych sięgnęła w czerwcu w Chinach 800 mln - wynika z przedstawionych przez agencję Xinhua danych z chińskiego ministerstwa przemysłu, technologii i informacji. *

Z telefonii stacjonarnej korzysta w Chinach 300 mln ludzi. Łącznie w Chinach, liczących 1,3 miliarda mieszkańców, z telefonów korzysta więc 1,1 mld ludzi.

Chiński rząd zamierza zainwestować 17,73 mld dolarów w telefonię komórkową trzeciej generacji 3G. Liczba jej użytkowników w końcu czerwca wynosiła 25,2 mln.

Telefonia komórkowa trzeciej generacji umożliwia nieograniczony dostęp radiowy do globalnej infrastruktury telekomunikacyjnej. W zamierzeniu ma integrować wszystkie systemy telekomunikacyjne: internet, radio, telewizję.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Merkel: **Chiny** nie są jeszcze gospodarką rynkową ]( http://news.money.pl/artykul/merkel;chiny;nie;sa;jeszcze;gospodarka;rynkowa,29,0,644637.html )
* [ Chińczycy będą produkować w Żeraniu model QQ? ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/chinczycy;beda;produkowac;w;zeraniu;model;qq,141,0,640909.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz