Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad milion Polaków prowadzi mikroblogi

0
Podziel się

Z takiej formy komunikacji najczęściej korzystają mężczyźni - wynika z badania Megapanel.

Ponad milion Polaków prowadzi mikroblogi
(judgmentalist/CC/Flickr)
bEryowJh

Już prawie 1,2 mln Polaków zamieszcza w internecie krótkie wiadomości o sobie, czyli _ mikroblogi _. W ten sposób dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Z takiej formy komunikacji najczęściej korzystają mężczyźni - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius.

Jeszcze rok temu serwisy internetowe, w których można było prowadzić mikroblogi, cieszyły się trzy razy mniejszym zainteresowaniem.

Według kierownika zespołu, który badał mikroblogi Krzysztofa Chomickiego, ich popularność wynika z tego, że coraz więcej osób chce na bieżąco dzielić się ze znajomymi swoimi przeżyciami. Dodał, że do rozwoju mikroblogów przyczynia się też to, że Polacy coraz częściej korzystają z internetu za pomocą urządzeń mobilnych, czyli na przykład telefonów komórkowych.

bEryowJj

*Mikroblogi to zazwyczaj *160-znakowe wiadomości umieszczane w serwisach internetowych. Największą popularnością cieszył się w Polsce w czerwcu Pinger.pl (671 tys. użytkowników). Na drugim miejscu uplasował się blip.pl (ok. 329 tys.). W pierwszej trójce znalazł się najpopularniejszy na świecie serwis mikroblogingowy - Twitter (245 tys. użytkowników).
_ - Warto spojrzeć na najbardziej znany na świecie mikroblog - Twitter. Portal eMarketer prognozuje, że w 2010 roku 26 milionów dorosłych Amerykanów będzie odwiedzało tę stronę przynajmniej raz w miesiącu. To zmiana o ponad 400 proc. w stosunku do 2008 roku _ - powiedział Chomicki.

Mikroblogi odwiedzane są głównie przez mężczyzn (53,6 proc.). Panie jednak spędzają na nich prawie dwa razy więcej czasu. Serwisy mikroblogingowe cieszą się największą popularnością wśród osób w wieku 15-24 lat.

Internetowe komunikaty można publikować również za pomocą komunikatorów internetowych lub wysyłając e-mail lub sms.

Badanie zostało przeprowadzone w czerwcu 2009 roku
na grupie 17 786 osób powyżej 7. roku życia

bEryowJK
business news
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)