Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Porsche prosi o rządowe wsparcie

0
Podziel się

Koncern liczy na 1,75 miliarda euro pomocy z programu koniunkturalnego.

Porsche prosi o rządowe wsparcie
(PAP/EPA)
bEhIXtat

Znany koncern samochodowy domaga się 1,75 mld euro z programu koniunkturalnego banku KfW.

Poważnie zadłużony producent samochodów sportowych Porsche stara się o przyznanie w ramach programu koniunkturalnego 1,75 mld kredytu z banku KfW. Po raz pierwszy rzecznik koncernu przedstawił wczoraj konkretną kwotę kredytu, o jaki zamierza ubiegać się Porsche. Wniosek został już złożony.

W ramach specjalnego programu kredytowego banku KfW, rząd Niemiec przygotował łącznie 52,5 mld euro, z czego 25 mld euro przeznaczono na kredyty dla dużych przedsiębiorstw z obrotami powyżej 500 mln. Górny pułap dla tych kredytów wynosi jednak 300 mln euro. Wniosek Porsche wykracza poza tą kwotę prawie sześciokrotnie. Kredyty z programu koniunkturalnego nie są subwencjonowane, jednak KfW oferuje przedsiębiorstwom najlepsze warunki finansowania, jakie są obecnie dostępne na rynku.

bEhIXtav

Zobacz materiał Bloomberg TV o kłopotach Porsche:

W ramach przejęcia większościowego VW, koncern Porsche zadłużył się na dziewięć miliardów euro i ma teraz poważne problemy z przedłużeniem swoich linii kredytowych w wysokości 12,5 mld euro. Z trudem udało się znaleźć konsorcjum z dziesięcioma miliardami euro. Teraz Porsche próbuje otrzymać w bankach kolejne 2,5 mld euro, które są niezbędne dla prowadzenia bieżącej działalności firmy. 750 mln euro obiecał Bank of Tokyo. Pozostałą dziurę ma załatać bank państwowy. Porsche prowadzi także negocjacje z innymi bankami.

bEhIXtaW
business news
nowe samochody
KOMENTARZE
(0)