Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porsche
29.02.2012 15:56

Porsche rozpieszcza pracowników. Duża premia dla każdego

W minionym roku sprzedano rekordową liczbę 119 tys. luksusowych aut tego producenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Porsche/materiały prasowe)

*Porsche wypłaci każdemu ze swoich 8,5 tys. pracowników 7,6 tys. euro premii za rok 2011. Firma jest hojna, bo sprzedała rekordową liczbę 119 tys. luksusowych aut. *

Premie otrzymają wszyscy _ od tych, którzy pracują na stołówce, po inżynierów _ - zapowiedział przewodniczący rady pracowniczej w Porsche, Uwe Hueck. Premie obejmą wszystkich stałych pracowników, a nie zatrudnionych tymczasowo.

Koncern, który jest obecnie w trakcie realizacji fuzji z gigantem motoryzacyjnym Volkswagen, ma w zwyczaju robienie tego rodzaju prezentów swojemu personelowi.

W ciągu ostatnich kilku lat Porsche praktycznie co roku fundował pracownikom premie, lecz nigdy nie były one tak wysokie, co świadczy o dobrej kondycji zarówno tego producenta, jak i całego niemieckiego sektora motoryzacyjnego. W czasie największego kryzysu w 2009 r. wyniosły 1,1 tys. euro, a rok później - 3,8 tys. euro.

Czytaj więcej o luksusowych autach
Na świecie kryzys, dla nich to był świetny rok Już co piąty sprzedawany na świecie samochód należy do jednej z ich marek.
Oto najdroższe samochody świata. Zobacz Za najnowszy model Bugatti Veyrona trzeba zapłacić 2,6 mln dolarów. Ferrari 599XX jest niewiele tańszy - kosztuje 2 mln. Na liście znalazła się także jedna hybryda - od Porsche.
Tagi: porsche, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz