Notowania

porsche
28.11.2008 06:24

Porsche się nie spieszy. Z przejęciem Volkswagena

Powód - załamanie sprzedaży w branży motoryzacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Niemiecki producent luksusowych aut raczej nie przejmie kontroli nad VW w tym roku.

Według planów w 2009 r. Porsche zamierza mieć 75 proc. udziałów w VW. Do końca tego roku firma miała mieć ponad 50 proc. akcji. Szef koncernu Wendelin Wiedeking (na zdjęciu) uważa, że firma nie musi działać pod presją czasu. Zdaniem dyrektora ekonomicznego koncernu w obecnej sytuacji na rynku nie ma potrzeby kupowania firmy po _ ekonomicznie śmiesznych _ cenach.

Niemiecki koncern odczuwa skutki spowolnienia w branży. W ciągu czterech ostatnich miesięcy sprzedaż była o 15 proc. niższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Wendelin Wiedeking stwierdził, że w takiej sytuacji nie można podac wiarygodnej prognozy zysków za cały rok.

W tym tygodniu Porsche zatrzymało na jeden dzień taśmy w swojej głównej fabryce. Do końca stycznia takie przerwy będą pojawiały się jeszcze siedem razy.

ZOBACZ OFICJALNĄ PREZENTACJĘ NOWEGO CZTERODRZWIOWEGO PORSCHE:

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ekstremalny wzrost akcji Volkswagena ]( http://manager.money.pl/news/artykul/ekstremalny;wzrost;akcji;volkswagena,33,0,381473.html )
* [ Volkswagen szykuje atak na amerykański rynek ]( http://manager.money.pl/news/artykul/volkswagen;szykuje;atak;na;amerykanski;rynek,111,0,341871.html )
* [ Prezes Porsche podsłuchiwany ]( http://manager.money.pl/news/artykul/prezes;porsche;podsluchiwany,54,0,339254.html )
Tagi: porsche, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz