Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
portugalia
20.01.2013 08:03

Portugalia: Hotele oddają łóżka potrzebującym

Portugalskie hotele dzielą się łóżkami ze swoich apartamentów z ubogimi rodzinami oraz instytucjami opieki społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(freddie boy/CC/Flickr)

Portugalskie hotele dzielą się łóżkami ze swoich apartamentów z ubogimi rodzinami oraz instytucjami opieki społecznej. Udział w akcji _ 1 Materac, 1 Serce _ zadeklarowało już ponad pół tysiąca placówek hotelowych.

Jak poinformował przewodniczący Portugalskiego Stowarzyszenia Hoteli (AHP) Miguel Judice, głównym odbiorcą hotelowych łóżek i materaców będzie organizacja charytatywna Portugalska Unia Miłosierdzia, która następnie ma przekazywać je osobom potrzebującym. Inicjatorzy niecodziennej kampanii zapowiadają gotowość do współpracy także z innymi pozarządowymi organizacjami społecznymi.

_ - W pierwszej kolejności akcją zostaną objęte najpopularniejsze regiony turystyczne Portugalii, takie jak Algarve, aglomeracja lizbońska oraz centrum kraju. Chcemy poprzez naszą kampanię pokazać, że trudna sytuacja wielu ubogich rodzin nie jest nam obojętna i że solidaryzujemy się z Portugalczykami w potrzebie _ - powiedział Judice.

Inicjatywa dzielenia się z ubogimi hotelowymi łóżkami spotkała się wśród portugalskich przedsiębiorców z dużym entuzjazmem. _ - Chociaż oficjalne rozpoczęcie akcji nastąpiło w połowie stycznia br., to jeszcze przed jej inauguracją otrzymaliśmy z hoteli 83 materace i 11 łóżek _ - ujawnił szef stowarzyszenia hotelarzy.

Władze AHP zapowiedziały, że większość członków stowarzyszenia pozytywnie ustosunkowała się do pomysłu rozszerzenia akcji o inne akcesoria hotelowe, takie jak ręczniki, szlafroki, koce, pościel oraz meble.

_ - Przekażemy potrzebującym używane wyposażenie hotelowe, lecz nie zamierzamy dzielić się z nimi zużytymi materiałami. Rzeczy skierowane do ubogich będą w dobrym stanie _ - zapewnił Miguel Judice.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliard euro dla Portugalii. Rusza pomoc Portugalia jest jednym z trzech państw strefy euro, którym zdecydowała się pomóc tzw. trojka.
Co drugi Francuz jest biedny lub biednieje Rząd Francji przeznaczy co najmniej 2 mld euro na program walki z biedą.
77 mln na jedzenie dla biednych. Wystarczy? Prawie 77 mln euro przeznaczyła Komisja Europejska na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Polski w 2013 r.
Tagi: portugalia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz