Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wakacje w portugalii
01.04.2013 09:30

Portugalskie hotele przyciągają klientów kąpielami w winie

Terapie odmładzające i relaksacyjne upowszechniły się głównie w dolinie rzeki Duero, skąd pochodzą najlepsze wina w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ValentynVolkov/iStockphoto)

Salony odnowy biologicznej działające w hotelach w Portugalii coraz częściej oferują klientom kąpiele w czerwonym winie. Takie terapie odmładzające i relaksacyjne upowszechniły się głównie w dolinie rzeki Duero (Douro), skąd pochodzą najlepsze wina w kraju.

Chociaż hotelowe spa przyciągają klientów winoterapią praktycznie w każdym regionie Portugalii, to północna część kraju może poszczycić się najbogatszą ofertą winnych terapii. Ich celem jest zarówno oczyszczanie, jak i odmładzanie naskórka.

_ - Popularność zabiegów kosmetycznych na bazie czerwonego wina rośnie systematycznie od pięciu lat. Zaczynają się one upowszechniać nie tylko w wysokiej klasy hotelach, ale również w zwyczajnych salonach piękności. Jednym z najczęstszych zabiegów z wykorzystaniem trunku są maseczki z ciepłego wina _ - wyjaśnia Andreza Dutra, specjalistka ds. estetyki ciała.

Hotelowe gabinety kosmetyczne oferują w ramach winoterapii kąpiele w winie z dodatkiem gorącej wody oraz masaże z użyciem ekstraktów winnych, a także zabiegi oczyszczania skóry moszczem winnym i pestkami winogron. Oferowana jest też kąpiel w beczkach po winie lub w wypełnionych trunkiem wannach z hydromasażem.

Kosmetolodzy polecają winoterapię szczególnie osobom ze skórą suchą, rozstępami naskórka oraz nadmiarem cellulitu. Odradzają ją natomiast w przypadku stanów zapalnych skóry.

Nieodłącznym elementem winoterapii jest konsumpcja trunku. Eksperci wskazują, że popijanie czerwonego wina działa odprężająco, wzmagając efekt zabiegów kosmetycznych. Napój serwowany jest zwykle po masażu i owinięciu folią ciała kuracjusza, co pozwala na lepsze przyswojenie substancji odżywczych ukrytych w winie.

Czytaj więcej w Money.pl
Portugalia zaskoczyła. Rekordowy wzrost... Zielone wina są coraz popularniejsze. Eksport tych trunków wzrósł o prawie 7 procent.
Dwie tony kokainy i 200 tys. dol. na statku Część partii narkotyku zamierzano przerzucić do Europy Środkowej.
Tagi: wakacje w portugalii, portugalia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz