Notowania

Przejdź na
goldman sachs
30.04.2010 11:32

Postawili Goldman Sachs zarzuty

Amerykańscy inspektorzy chcą, by bank odpowiedział za oszukiwanie klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Amerykański nadzór finansowy zgłosił do sądu sprawę banku. Chce, żeby instytucja odpowiedziała za oszukiwanie inwestorów.

Sprawa konfliktu interesów w Goldman Sachs wstrząsnęła światem finansjery. Okazało się, że pracownicy banku doradzali w sprawie produktów finansowych, na których niskiej wartości im zależało. Goldman odrzuca oskarżenia i z pokorą oświadcza, że chce współpracować w wyjaśnieniu sprawy.

- Wziąwszy pod uwagę ostatnie zainteresowanie naszym bankiem, nie dziwimy się, że postępowaniu inspektorów. Chcemy w pełni współpracować w wyjaśnianiu sprawy - powiedział rzecznik banku.

W ciągu ostatnich dwóch lat narastała powszechna krytyka pod adresem Goldmana Sachsa. Oparta jest na przekonaniu, że firma bardzo wcześnie dostrzegła zagrożenia związane z hipotekami wysokiego ryzyka, ale nie ostrzegając o tym klientów skutecznie zachęcała ich do inwestowania w ryzykowne tytuły hipoteczne.

Spekulacja tytułami hipotecznymi, z których znaczna część pozbawiona była pokrycia, doprowadziła w latach 2005-2007 do inflacji cen mieszkań i domów, co z kolei wywołało w USA najgorszy od ponad 70 lat kryzys finansowy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: goldman sachs, oszustwa, inwestycje, inspektorzy, sąd, zarzuty, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz