Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Potentat zwiększa zyski, choć sprzedaje mniej piwa

0
Podziel się:

Heineken w pierwszej połowie 2010 roku zarobił 621 mln euro.

Potentat zwiększa zyski, choć sprzedaje mniej piwa
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Holenderski Heineken w pierwszej połowie 2010 roku zarobił 621 mln euro.

Oznacza to, że zysk koncernu, który jest właścicielem m.in. polskiej Grupy Żywiec i popularnych międzynarodowych marek: Heineken. Amstel, Fosters i Strongbow, był aż o 17 proc. większy niż przed rokiem. W uzyskaniu dobrych wyników pomogły przede wszystkim cięcia kosztów. Bo w tym czasie sprzedaż piwa była o 2,3 proc. niższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - donosi _ BBC. _

Co jest przyczyną takiego stanu? Firma obwinia trudną sytuację gospodarczą i podwyżki podatków w wielu europejskich krajach.

Jennifer Aniston w reklamie Heinekena:

Gladiator czy Braveheart? Zobacz reklamę Strongbow:

W ramach cięcia kosztów Heineken zamknął m.in. brytyjskie browary w Reading i Dunston koło Newcastle. Dobre wyniki koncern zanotował w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Szef firmy Jean-Francois van Boxmeer podkreśla, że strategia rozwoju na tzw. rynkach wschodzących okazała się trafna.

Brytyjski serwis podkreśla, że Heineken pozostaje ostrożny w prognozach dla Europy i Ameryki Północnej. Zdaniem przedstawicieli koncernu sytuacja w tych regionach wciąż pozostaje trudna i _ wymagająca _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t90862.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pierwszy;raz;puby;nie;zarabiaja;najwiecej;na;piwie,58,0,655930.html) Pierwszy raz puby nie zarabiają najwięcej na piwie Właściciele pubów najwięcej zarobili serwując jedzenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t90922.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/najmocniejsze;piwo;swiata;wyprodukowano;w;holandii,1,0,650241.html) Najmocniejsze piwo świata wyprodukowano w Holandii Zawiera ono 60 proc. alkoholu. Butelka osiągnęła cenę 780 dol.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t94249.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/zyski;carlsberga;spadaja;przez;podatki;w;rosji,38,0,619046.html) Zyski Carlsberga spadają przez podatki w Rosji W pierwszym kwartale firma zarobiła 7 procent mniej niż na koniec 2009 roku.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)