Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
22.12.2011 09:03

Powstały nowe linie lotnicze. Nazywają się LATAM

Akcjonariusze chilijskich linii lotniczych LAN zaaprobowali przejęcie za 3 mld dolarów brazylijskiego przewoźnika TAM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PhillipC/CC/Flickr)

Akcjonariusze chilijskich linii lotniczych LAN zaaprobowali przejęcie za 3 mld dolarów brazylijskiego przewoźnika TAM.

W rezultacie tej decyzji powstanie największy przewoźnik lotniczy w Ameryce Łacińskiej i 10 na świecie o nazwie LATAM Airlines Group.

W ubiegłym roku dochody obu linii lotniczych wyniosły ponad 11 mld dolarów. Dyrektorem naczelnym nowego przewoźnika zostanie naczelny dyrektor linii LAN Enrique Cueto a prezesem dyrektor wykonawczy brazylijskich linii TAM Rolim Amaro.

Krewni Cuety i Amaro pozostaną na swych stanowiskach w dyrekcjach obu dotąd niezależnych linii lotniczych. Porozumienie zostało już zaaprobowane przez władze brazylijskie i oczekuje jedynie na aprobatę Sądu Najwyższego Chile, która oczekiwana jest na początku przyszłego roku.

Jak poinformowano, nowy przewoźnik LATAM będzie zatrudniał około 40 tys. osób i obsługiwał ponad 45 mln pasażerów rocznie na 115 trasach w 23 krajach.

O liniach lotniczych czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t85628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;pilotow;linii;iberia;w;hiszpanii,83,0,992595.html) Przez nich w Hiszpanii masowo odwołują loty Naraziło to na niedogodności ponad 12 tys. pasażerów, ale dla 98 proc. znaleziono alternatywne połączenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t92920.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lufthansa;rezygnuje;z;zakupu;pll;lot,156,0,989340.html) Niemcom brak pieniędzy na zakupy w Polsce W ocenie dyrektora generalnego IATA Tony'ego Tylera, w kolejce do przejęcia oprócz LOT-u, czekają m.in. czeskie, węgierskie, portugalskie linie lotnicze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t94658.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/linie;lotnicze;american;airlines;oglosily;niewyplacalnosc,141,0,978573.html) Duże linie lotnicze ogłosiły niewypłacalność Wniosek o ochronę przed wierzycielami ma na celu umorzenie lub restrukturyzację tych długów, w wysokości 29,6 miliarda dolarów.
Tagi: linie lotnicze, przejęcie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz