Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
google
25.04.2008 09:54

Powstaną Googlelovers i Bankgoogle?

Google zarejestrowało podobno aż 9894 nazwy domen. Niektóre bardzo osobliwe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Firma zarejestrowała tysiące - mniej lub bardziej - dziwnych adresów w samej domenie .com. Trudno byłoby je wszystkie wymienić.

Wśród nich znajdziemy takie, które mają spowodować, że użytkownik, który się pomyli w pisaniu adresu i tak trafi na właściwą witrynę. To, m.in.:

  • gewgol.com geggle.com georgle.com glogoo.com goolgel.com glugli.com gmale.com.

W portfolio firmy są też domeny zupełnie nie związane z jej działalnością: 30dayfitness.com, donationcard.com, bayareaburritos.com czy thesecretofburritos.com.

Znajdziemy też tam takie dziwactwa jak: lp0g0ogle.com, az-on-url-je.com. Są też i takie, które mogą zapowiadać uruchomienie w przyszłości nowych usług:

  • google4kids.com googlebackups.com googlebroadband.com googlelovers.com googlecasinogames.com.

Dziwić mogą nazwy googlereligion.com czy googlefaith.com. Być może firma ma wielkie ambicje, o czym mogą świadczyć bankgoogle.com, googlepaperproducts.com czy googleonthegoldcoas.com lub kuwaitgoogle.com.

Zarejestrowano też takie domeny jak googlesex.com, googleporn.com oraz, uwaga, google-yahoo-porn.com, google-yahoo-sex.com.

Firma zabezpiecza się też przed osobami jej nieprzychylnymi i rejestruje googlesucks.com, gmailsucks.com, googlemotherfucker.com czy fuckengoogle.com.

Tagi: google, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz