Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apartamentowiec
29.03.2006 14:33

Powstanie nowy apartamentowiec przy ul. Złotej w Warszawie

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nowy apartamentowiec Orco Property Group już niedługo zostanie wybudowany w samym sercu Warszawy - przy Złotej 44. Możliwe, że wieżowiec projektu Daniela Libeskinda będzie najoryginalniejszą i najbardziej spektakularną budowlą tego typu w Europie. *

Budynek usytuowany będzie w centrum miasta, nieopodal Złotych Tarasów, Centrum Finansowego WFC, Hotelu Intercontinental i biurowca Rondo 1. Apartamentowiec ma szansę zostać nowym symbolem Warszawy, ze względu na jego niezwykłą formę architektoniczną oraz oryginalny kształt. Na Złotej 44 powstanie unikalny budynek zainspirowany historią i potencjałem Warszawy - powiedział Jean Francouis OTT- Prezes Zarządu Orco Property Group.

Dlaczego Warszawa?
„Warszawa wiele razy w swojej historii udowodniła, że potrafi się zmieniać i dostosowywać do nowych okoliczności. Obecnie miasto znajduje się w przełomowym momencie, w którym stara się określić na nowo swoją tożsamość. To wspaniałe, że możemy być częścią tych przemian. Myślę, że w ciągu 10-15 lat Warszawa dwukrotnie powiększy swój rozmiar. Obecnie to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast na świecie dla inwestycji takiej, jak Złota 44" - dodaje Jean Francouis OTT.

Autor Projektu
Autorem projektu apartamentowca jest światowej sławy architekt polskiego pochodzenia Daniel Libeskind. Każdy projekt Libeskinda staje się wydarzeniem, a jego wizje architektoniczne są inspiracją dla całych pokoleń twórców i architektów. Budynki zaprojektowane przez Libeskinda gościły m.in. na okładkach Time Magazine, Newsweeka, Architectural Record i Wall Street Journal. Libeskind jest też pomysłodawcą koncepcji odbudowy centrum Manhattanu w Nowym Jorku.

Daniel Libeskind projektując apartamentowiec Złota 44, chciał pokazać Warszawę z przeszłości i Warszawę przyszłości. Miasto, które posiada bogatą historię, tradycję, ale jest też dynamiczne, nowoczesne i ma aspiracje stać się znaczącą europejska metropolią. Budynek, jego kształt, forma, światło, nadadzą nowy wymiar warszawskim drapaczom chmur.

Tagi: apartamentowiec, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz