Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powszechny Zakład Ubezpieczeń wprowadza system bezpośredniej likwidacji szkód

0
Podziel się:

Jeżeli pojazd zostanie uszkodzony w kolizji, której sprawca ma OC u innego ubezpieczyciela, to Zakład przejmie wszystkie formalności i kontakt z firmą ubezpieczeniową sprawcy wypadku.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń wprowadza system bezpośredniej likwidacji szkód
(materiały prasowe PZU)
bELotujV

PZU ma wyceniać klientom szkodę, organizować naprawę samochodu, niezależnie od tego, gdzie był ubezpieczony sprawca kolizji.

Jak wyjaśniono na stronie internetowej ubezpieczyciela, jeżeli pojazd zostanie uszkodzony w kolizji, której sprawca ma OC u innego ubezpieczyciela, to PZU przejmie wszystkie formalności i kontakt z firmą ubezpieczeniową sprawcy wypadku. Klient PZU ma otrzymać pieniądze równe odszkodowaniu z ubezpieczenia OC sprawcy. Jak zapewnia PZU, klientom są zwracane także m.in. koszty holowania, parkowania uszkodzonego pojazdu czy najmu pojazdu zastępczego.

_ - Obecnie problem leży w systemie, gdzie poszkodowany nie jest związany z ubezpieczycielem likwidującym szkodę. Dodatkowo wejście na rynek ubezpieczycieli specjalizujących się w "tanim OC" doprowadziło do zmiany tego ubezpieczenia w parapodatek. Zmiana, którą proponujemy, spowoduje, że poszkodowany klient stanie się podmiotem w relacjach z ubezpieczycielem _ - powiedział członek zarządu PZU Tomasz Tarkowski (na zdj.).

bELotujX

Usługa bezpośredniej likwidacji szkody dostępna będzie od piątku dla posiadaczy OC komunikacyjnego w PZU i nie będzie dodatkowo płatna. Tarkowski powiedział, że liczy na zwiększenie udziału w tym rynku, który obecnie wynosi ok. 32 proc. Dodał, że system bezpośredniej likwidacji szkód funkcjonuje na innych rozwiniętych rynkach ubezpieczeniowych. PZU jest największym polskim ubezpieczycielem.

Czytaj więcej w Money.pl

bELotuky
ubezpieczenia
business news
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)