Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
10.07.2012 12:26

Pożar fabryki w Lubaniu. Prawdopodobnie nie będzie zwolnień

Około 400 pracowników firmy Imka z Lubania (Dolnośląskie), której magazyny i hala produkcyjna doszczętnie spłonęły, najprawdopodobniej nie zostanie zwolnionych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Kulczyński)

Około 400 pracowników firmy Imka z Lubania (Dolnośląskie), której magazyny i hala produkcyjna 8 lipca doszczętnie spłonęły, najprawdopodobniej nie zostanie zwolnionych z pracy - powiedział zastępca burmistrza Lubania Mariusz Tomiczek.

Firma Imka - producent chemii gospodarczej - to największy pracodawca w ponad 20-tysięcznym Lubaniu. W pożarze, który wybuchł w niedzielę rano spłonęły dwa magazyny i hala produkcyjna o łącznej powierzchni ok. 20 tys. metrów kwadratowych. Strażakom udało się uratować m.in. magazyn chemikaliów oraz pomieszczenia administracyjne. Akcja gaśnicza trwała ponad dobę, a pogorzelisko wciąż jest jeszcze dogaszane.

Jak powiedział zastępca burmistrza Lubania Mariusz Tomiczek, władze miasta są po rozmowach z właścicielem firmy. _ - Zapewnił on, że na razie nie ma zamiaru zwalniać załogi firmy, a ludzie w niej pracujący otrzymają wynagrodzenie za ten miesiąc _ - powiedział Tomiczek.

W zakładzie na umowę o pracę zatrudnianych jest około 400 osób, wiele osób świadczy również usługi na podstawie umowy o dzieło. Magazyny oraz hale produkcyjne najprawdopodobniej zostaną odbudowane.

Tomiczek podkreślił, że jest obecnie za wcześnie na oszacowanie strat powstałych w wyniku pożaru. _ Na miejscu wciąż są strażacy, którzy dogaszają pogorzelisko. O wstępnych stratach i przyczynach pożaru będzie można coś powiedzieć w środę bądź czwartek _ - powiedział zastępca burmistrza.

Poinformował również, że miasto zamierza wystąpić do Wojewody Dolnośląskiego o pomoc przyznawaną obszarom objętym klęską żywiołową. _ Od tego też uzależniamy ewentualną pomoc dla ludzi, którzy będą w trudnej sytuacji w związku z pożarem firmy Imka _ - powiedział Tomiczek. Dodał, że pożar spowoduje uszczuplenie wpływów do kasy miejskiej z tytułu podatku od nieruchomości oraz podatku CIT. PAP nie udało się skontaktować z właścicielem firmy Imka.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar w Lubaniu: spalone dwa magazyny i hala Strażakom udało się opanować pożar wczoraj w późnych godzinach nocnych. Obecnie nie ma już zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia.
Płoną magazyny z chemią, 250 osób gasi pożar Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilkanaście godzin, a dogaszanie pogorzeliska nawet dobę.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz