Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
awaria samolotu
13.07.2013 11:00

Pożar samolotu Boeing 787. Lotnisko zapowiada opóźnienia innych samolotów

Pożar na pokładzie Boeinga 787 etiopskich linii lotniczych wybuchł o 17.30.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Eksperci badają przyczyny wczorajszego pożaru etiopskiego dreamlinera na lotnisku Heathrow. W największym brytyjskim porcie lotniczym ciągle dochodzi do opóźnień samolotów.

Pożar na pokładzie Boeinga 787 etiopskich linii lotniczych wybuchł o 17.30. Na pokładzie nie było pasażerów, a maszyna parkowała z dala od budynku terminalu, nikt nie został więc poszkodowany. Przyczyny pożaru bada kilkunastu specjalistów, w tym pracownicy firmy Boeing.

Wszyscy mają nadzieję, że nie spowodowała go awaria akumulatorów. Oznaczałoby to bowiem odnowienie się problemu, który spowodował w styczniu _ uziemienie _ dreamlinerów na trzy miesiące. Według wstępnych ustaleń, ogień pojawił się z dala od baterii akumulatorów.

Po pożarze lotnisko zostało zamknięte na 90 minut. Poważnie zakłóciło to ruch samolotów. Niektóre loty zostały opóźnione o 6 godzin. Także dziś niektóre samoloty wystartują później. Kierownictwo Heathrow apeluje do pasażerów, aby skontaktowali się ze swymi liniami i upewnili się, kiedy startują ich samoloty.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery są "całkowicie bezpieczne"? Odszkodowanie dla spółki LOT to kwestia, która będzie omawiana podczas spotkań przedstawicieli polskiego przewoźnika i firmy Boeing.
Dreamlinery wrócą. Wiadomo, kiedy Loty testowe trwają , ale istnieje prawdopodobieństwo, że na przełomie marca i kwietnia samoloty mogą powrócić do eksploatacji.
Tak na lotnisku Heathrow nigdy nie było Rok 2012 był rekordowy dla lotniska Heathrow, które obsłużyło 70 mln pasażerów.
Tagi: awaria samolotu, heathrow, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz