Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wal-mart
21.06.2011 10:39

Pozew 1,5 mln kobiet z Wal-Mart odrzucony

Amerykański Sąd Najwyższy odrzucił zbiorowy pozew o dyskryminację ze względu na płeć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zol87/CC/Flickr)

Amerykański Sąd Najwyższy odrzucił w poniedziałek zbiorowy pozew o dyskryminację ze względu na płeć złożony przez 1,5 mln kobiet pracujących w największej sieci supermarketów na świecie Wal-Mart.

Sędziowie orzekli, że domagające się miliardów dolarów odszkodowania pracownice Wal-Martu w USA nie mogą wspólnie skarżyć swojego pracodawcy, któremu zarzucają, że płaci im mniej niż mężczyznom i rzadziej je awansuje.

Sąd Najwyższy przyznał rację Wal-Martowi, największemu prywatnemu pracodawcy w Stanach Zjednoczonych, że zbiorowy pozew narusza federalne przepisy dotyczące takich pozwów.

Sędziowie przyjęli argumentację, że kobiety pracujące na różnych stanowiskach w 3400 różnych sklepach w całym kraju z różnymi kierownikami nie mają ze sobą wystarczająco dużo wspólnego, by występować razem.

Sąd odrzucił pozew kobiet z Wal-Mart (AP, ang.):

_ - Uważam, że jest to zwycięstwo dużych firm, ponieważ moim zdaniem z decyzji sądu wynika po części, że istnieją firmy zbyt duże, by pociągnąć je do odpowiedzialności na jednym forum za tego typu praktyki _ - oświadczył prawnik kobiet Joseph Sellers.

Według niego rozpatrywana jest obecnie możliwość wniesienia zbiorowych pozwów przez mniejsze grupy kobiet lub skarg indywidualnych.

Tagi: wal-mart, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz