Notowania

poznań
29.03.2013 15:35

Poznań otrzymał rating A3 agencji Moody's Investors Service

Agencja ratingowa Moody's Investors Service jest jedną z najbardziej renomowanych agencji ratingowych na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartek Sadowski/Money.pl)

Agencja ratingowa Moody's Investors Service potwierdziła ocenę wiarygodności kredytowej Poznania na poziomie A3 z prognozą stabilną - poinformował rzecznik prezydenta Poznania Paweł Marciniak.

_ Ocena A3 jest drugą najwyższą wśród polskich miast - po Warszawie. Oznacza ona, że miasto posiada bardzo wysoką zdolność do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań finansowych. Prognoza stabilna informuje, że w najbliższym czasie wiarygodność finansowa Poznania nie powinna ulec zmianie _ - powiedział PAP Marciniak.

Według Marciniaka, w komentarzu do oceny ratingowej agencja Moody's pozytywnie oceniła skuteczną politykę miasta, dostosowywanie się do wyzwań otoczenia gospodarczego, ostrożne zarządzanie budżetem, dobre wyniki operacyjne oraz dynamiczny rozwój infrastruktury. Podkreślono silną i zróżnicowaną gospodarkę miejską oraz realizację ambitnych projektów rozwoju gospodarczego i mieszkaniowego.

_ Cieszy nas to, że w ocenie profesjonalnych, zagranicznych instytucji Poznań w czasach trudnych gospodarczo okazuje się być gospodarczą ostoją spokoju. Jako osoba często myśląca o przyszłości mojego miasta zwracam szczególną uwagę na równie dobrą, co ocena, prognozę Moody's dla Poznania _ - skomentował rating prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Rating to opinia niezależnej, wyspecjalizowanej instytucji, określająca wiarygodność kredytową ocenianego podmiotu. Wyraża ona ogólną zdolność podmiotu do wywiązywania się ze swoich zobowiązań finansowych lub dotyczy konkretnej emisji zobowiązania lub programu finansowego.

Agencja ratingowa Moody's Investors Service jest jedną z najbardziej renomowanych agencji ratingowych na świecie. Ocenia wiarygodność kredytową 30 tys. emitentów w ponad 100 krajach świata.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: poznań, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz