Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca w polsce
12.03.2013 09:34

Praca w Polsce. W tych branżach będą zatrudniać a w tych zwalniać

Z opublikowanego dziś raportu wynika, że 75 proc. firm nie planuje żadnych zmian personalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(industrieblick - Fotolia.com)

*Przed osobami poszukującymi pracy rysuje sie niezbyt optymistyczny scenariusz. Obawy o dalsze rozprzestrzenianie się kryzysu finansowego w strefie euro sprawiają, że pracodawcy są bardzo ostrożni w przyjmowaniu pracowników. *

Potwierdzają to wyniki barometru Manpower, dotyczące planów związanych z przyjmowaniem nowych osób w drugim kwartale tego roku.

Z opublikowanego dziś raportu wynika, że 75 proc. firm nie planuje żadnych zmian personalnych. - Co 10 firma mówi, że będzie zatrudniała, ale także co 10, twierdzi że będzie redukowała. Dlatego prognoza netto wynosi zero - tłumaczy Iwona Janas, dyr. generalny Manpower.

Pracodawcy narzekają, że najgorsza jest niepewność. Nie wiedzą, jak rozwiąże się kwestia kryzysu w strefie euro. Wysokie są też koszty pracy i jakoś przepisów pozostawia wiele do życzenia. - _ Przedsiębiorcy ciągle są zaskakiwani zmianami podatków i nieprecyzyjnym prawem podatkowym _ - mówi Mieczysław Bąk Krajowej Izby Gospodarczej.

Badania wykazały, że najtrudniejsze sytuacja występuje w sektorze przemysłu wydobywczego, energetyce, hotelarstwie, budownictwie oraz w produkcji przemysłowej. Lepiej sytuacja rysuje się natomiast w sektorze publicznym, transporcie, logistyce i sektorze handlu detalicznego i hurtowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie nowych miejsc pracy, chyba że... Dzisiaj zatrudnienie pracownika obarczone jest wysokimi kosztami chociażby składek ubezpieczeniowych, ale to nie wszystko.
Minister o rosnącym bezrobociu: najgorsze... Wicepremier Janusz Piechociński przekonuje, że wzrost liczby bezrobotnych wynika również ze zwiększenia efektywności polskich firm.
Najnowsze dane o pracy. Jest najgorzej od pięciu lat Zwalnianych na bruk przybywa w całym kraju, ale są rejony szczególnie dotknięte kryzysem. Sprawdź.
4,5 tys. osób straciło pracę. W miesiąc Od początku roku ogłoszono upadłość 166 firm, tj. o 13 proc. więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku (147 upadłości).
Tagi: praca w polsce, praca, business news, strategie firm, kraj, manager, strategie, zarządzanie, czołówki, marketing i zarządzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz