Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek pracy
18.11.2012 17:49

Pracodawcy mają problemy z rekrutacją pracowników

Osiemdziesiąt procent pracodawców ma problemy z rekrutacją pracowników - wynika z badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(deliormanli/iStockphoto)

Mimo to, coraz większa liczba absolwentów pozostaje w Polsce bez zatrudnienia. Z danych Eurostatu wynika, że bezrobocie wśród osób poniżej 25 roku życia wzrosło z 21,7 procent we wrześniu 2011 roku do 22,8 procent we wrześniu tego roku.

Przyczyna tej sytuacji leży w systemie edukacyjnym, który nie przygotowuje kandydatów do potrzeb rynku pracy. Zdaniem dyrektor Anny Świebockiej Nerkowskiej z PARP, pracodawcy muszą się zaangażować w edukację młodych ludzi.

Niezbędna jest ich obecność w szkołach i na uczelniach. W przeciwnym razie nie uda się rozwiązać problemu niedopasowania podaży do popytu na polskim rynku pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
USA: Fatalne dane, ale bezrobocie spada Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się utrzymania stopy bezrobocia w Stanach Zjednoczonych.
Gorzej na rynku pracy. Będą zwolnienia Nastroje wśród pracodawców stopniowo się pogarszają. Można się spodziewać, że niebawem przełożą się na decyzje dotyczące zatrudnienia w firmach.
Firmy zahamowały nowe rekrutacje W zeszłym miesiącu liczba zatrudnionych w Polsce zmalała o 3 tysiące osób. Ponadto zarabiamy mniej niż przed rokiem, bo szybciej niż nasze pensje rośnie inflacja.
Tagi: rynek pracy, business news, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz