Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracodawcy są winni 15,6 mln zł pracownikom

0
Podziel się:

Rekordzistką jest spółka z Warszawy, która jest winna pracownikom prawie 3,5 mln zł.

Pracodawcy są winni 15,6 mln zł pracownikom
(Georgy Pchemyan/Dreamstime.com)
bEEqFvvp

O ponad połowę wzrosła w pierwszym półroczu tego roku kwota niewypłaconych wynagrodzeń pracowniczych przez firmy na Mazowszu. Rekordzistką jest spółka z Warszawy, która jest winna pracownikom prawie 3,5 mln zł.

Inspektorzy pracy stwierdzili, że na koniec czerwca pracodawcy byli winni pracownikom 15,6 mln zł.

Tymczasem - jak poinformowała rzeczniczka Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie Maria Kacprzak-Rawa, w pierwszym półroczu 2012 r. roku zaległości płacowe i inne świadczenia pieniężne należące się pracownikom, wynosiły prawie 10,2 mln zł.

bEEqFvvr

Rzeczniczka podała przykład spółki z Warszawy, która winna była pracownikom prawie 3,5 mln zł. Z kolei jedno z przedsiębiorstw z Płocka zalegało z wypłaceniem pracownikom ponad 952 tys. zł.

_ - W czasie kontroli pracodawcy najczęściej tłumaczą, że powodem niewypłacania lub obniżania wynagrodzeń za pracę i innych świadczeń był brak środków finansowych _ - powiedziała rzeczniczka.

_ - Niestety, nadal często się zdarza, że pracownicy nie dostają wynagrodzenia i w ten sposób kredytują finansowanie firmy _ - dodała Kacprzak-Rawa.

W pierwszym półroczu br. inspektorzy pracy z OIP w Warszawie nałożyli na pracodawców 454 mandaty karne. Skierowano też 74 wnioski o ukaranie do sądu.

bEEqFvvx

_ - W wyniku realizacji przez pracodawców decyzji i wniosków wydanych przez inspektorów pracy do sierpnia wyegzekwowano na rzecz pracowników 1,8 mln zł _ - zaznaczyła Kacprzak-Rawa.

W pierwszym półroczu br. inspektorzy pracy z OIP w Warszawie przeprowadzili przeszło 1133 kontrole, których zakres dotyczył prawidłowości wypłaty wynagrodzeń i innych świadczeń pieniężnych związanych ze stosunkiem pracy. W analogicznym okresie 2012 r. kontroli takich było 1184.

Czytaj więcej w Money.pl
Firmy upadają. W tej branży jest najgorzej Wśród 98 przedsiębiorstw zatrudniających w sumie 3,5 tysiąca pracowników, które upadły w lipcu aż 1/3 - 33 - to zakłady związane z budownictwem.
Dotacje unijne dla firm. BGK wypłacił wnioskodawcom 145,98 mld zł Zgodnie z ustawą o finansach publicznych pieniądze wypłaca teraz wnioskodawcom BGK.
Mazowsze zmierza ku upadłości? Zadłużenie... PiS domaga się debaty w Sejmie na temat sytuacji finansowej Mazowsza. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali w tej sprawie do marszałek Sejmu Ewy Kopacz.
bEEqFvvS
firma
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)