Notowania

Pracownicy ratują Starbucks. Sadzą drzewa

Amerykański kawiarniany fast-food ma nowy pomysł na public relations.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ostatnio światową prasę obiegły informacje o tym, jak obcy jest kawiarniom tej sieci ekologiczny sposób myślenia. Gazety pisały o tym, że w większości z tysięcy coffee shopów są ciągle odkręcone krany, co powoduje, jak policzyli dziennikarze The Sun, że marnotrawionych jest ponad 20 mln litrów wody dziennie. 

Sztab kryzysowyStarbucksa zadziałał. Specjaliści kreują teraz wizerunek firmy bardzo zaangażowanej w dbałość o otoczenie i to bynajmniej nie otoczenie biznesowe. Jak podaje firma w komunikacie, ponad 10 tys. pracowników zajmuje się dodatkowo pracą w różnych organizacjach charytatywnych. Teraz z wielką pompą ogłoszono, że załoga z kawiarni w Nowym Orleanie będzie pomagać odświeżyć miejskie parki, sadzić krzaczki i drzewa, a nawet malować budynki.  

W tej akcji nie ma nic nadzwyczajnego. Codziennie na całym świecie miliony ludzi angażuje się w wolontariat. To jednak skala oraz wymierny charakter przedsięwzięcia czyni z niego wydarzenie medialne. 

ZOBACZ TAKŻE:

* [ McDonald's zawalczy ze Starbucks o miliard dolarów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/mcdonalds;zawalczy;ze;starbucks;o;miliard;dolarow,83,0,313171.html )
* [ Kawa w butelkach zdobywa chiński rynek ]( http://manager.money.pl/styl/trunki/artykul/kawa;w;butelkach;zdobywa;chinski;rynek,123,0,284795.html )
* [ 100 kawiarni Starbucks w Polsce ]( http://manager.money.pl/news/artykul/100;kawiarni;starbucks;w;polsce,182,0,284086.html )
* [ Pierwsza kawiarnia Starbucks w Rosji ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/pierwsza;kawiarnia;starbucks;w;rosji,244,0,264948.html )
* [ PR uratuje biznesplan? ]( http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/starbucks;-;public;relations;uratuje;biznesplan,176,0,330160.html )
* [ Akcja PR: Starbucks zamyka 7100 swoich lokali ]( http://manager.money.pl/news/artykul/akcja;pr;starbucks;zamyka;7100;swoich;lokali,51,0,324403.html )
Tagi: starbucks, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz