Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apple
21.07.2008 13:38

Pracownik Motoroli zapłaci za to, że przeszedł do Apple?

Zapłacili mu miliony dolarów, żeby nie pracował u konkurencji. Złamał zasady umowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Motorola pozwała jednego ze swoich byłych kierowników o naruszenie zasad niekonkurencyjności oraz groźbę ujawnienia tajemnic handlowych firmy. *

Michael Fenger, zdaniem powoda, przyjął miliony dolarów w gotówce wraz z udziałami firmy w zamian za zgodę na niedołączanie do żadnej konkurencyjnej firmy w ciągu najbliższych dwóch lat po odejściu od Motoroli.

Zdaniem Motoroli naruszenie zasad umowy nastąpiło w momencie, gdy Fenger rozpoczął pracę w oddziale Apple zajmującym się iPhone, nie dłużej niż miesiąc po zakończeniu poprzedniej pracy. Dodatkowo przyjął do pracy w dziale sprzedaży dwóch innych wysokich rangą pracowników, mających dostęp do tajemnic handlowych Motoroli.

Apple na razie nie komentuje sprawy. Motorola żąda, aby Fenger wyrokiem sądu pozbawiony był możliwości pracy dla Apple przez dwa lata, oraz stracił możliwość zatrudniania jakichkolwiek byłych pracowników Motoroli bądź ujawniania sekretów handlowych firmy.

Motorola domaga się odszkodowania oraz zwrotu wszystkich akcji, w posiadanie których Fenger wszedł na drodze porozumienia o niekonkurencyjności.

Tagi: apple, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz