Notowania

Przejdź na
Praktiker
11.07.2013 13:17

Praktiker AG na progu bankructwa. Akcje nurkują

Kurs akcji zagrożonej bankructwem sieci marketów budowlanych Praktiker spadł w Niemczech w przed południem o 67 procent, po 20-procentowym spadku poprzedniego dnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat.pras.)

Kurs akcji zagrożonej bankructwem sieci marketów budowlanych Praktiker spadł w Niemczech w przed południem o 67 procent, po 20-procentowym spadku poprzedniego dnia. Akcja Praktikera jest obecnie warta zaledwie 0,11 euro.

Fiaskiem zakończyły się negocjacje w sprawie dalszego finansowania programu naprawczego. Tym samym firma Praktiker AG jest zadłużona i niewypłacalna - pisze _ Der Spiegel _ w wydaniu internetowym, zastrzegając, że nie dotyczy to zagranicznych operacji tej firmy.

Agencja dpa informuje, że w najbliższym czasie Praktiker AG wystąpi do sądu o wszczęcie postępowania upadłościowego. Praktiker zatrudnia ok. 20 tys. osób, w tym prawie 18 tys. na pełny etat. W dziewięciu krajach jest prawie 430 marketów tej firmy, w tym ponad 300 w Niemczech.

Czytaj więcej w Money.pl
Boimy się i mało wiemy. Oto dane UOKiK Dotyczy to między innymi składania reklamacji na działalność organizatora wypoczynku.
Znany producent telefonów wciąż ze stratami Kolejne straty finansowe producenta telefonów komórkowych, kanadyjskiego Blackberry. Po ogłoszeniu wyników finansowych ceny akcji firmy gwałtownie spadły.
Tagi: Praktiker, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz