Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Praktiker
28.07.2013 07:15

Praktiker w coraz gorszej sytuacji. Spółkę czeka bankructwo?

Do niemieckiego sądu trafił wniosek o ogłoszenie niewypłacalności Max Bahr, spółki do której należy sieć sklepów w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat.pras.)

Do niemieckiego sądu trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Max Bahr, spółki zależnej grupy Praktiker, która do tej pory była uznawana za jedną z największych nadziei na wyjście Praktikera z dołka.

Według wcześniejszych planów, Max Bahr, którego marże były wyższe niż Praktikera, miał przejąć część sklepów działających pod jego szyldem. Tymczasem - jak informował Reuters - zarząd spółki, po tym jak ubezpieczyciel kredytowy wycofał dla niej gwarancje, złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie niewypłacalności.

Kilkanaście dni temu, 11 lipca, do niemieckiego sądu trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Praktiker AG i jej ośmiu filii w Niemczech. Wniosek nie dotyczył jednak niemieckiej spółki Max Bahr i zagranicznych spółek, w tym Praktiker Polska.

- _ Praktiker Polska sp. z o.o. w dalszym ciągu będzie prowadzić działalność operacyjną na terenie Polski w dotychczasowej, niezmienionej formie _ - napisano wówczas w oświadczeniu.

Praktiker łącznie zatrudnia około 20 tysięcy osób, w tym prawie 18 tysięcy na pełny etat. W dziewięciu krajach jest prawie 430 marketów tej firmy, tylko Niemczech - ponad 300. Sieć marketów budowlanych Baumarkt Max Bahr Geschaftsfuhrungs GmbH liczy 132 oddziały na terenie Niemiec. Centrala spółki znajduje się w Hamburgu.

Przedwczoraj - podczas ostatniej sesji giełdowej w tym tygodniu - akcje Praktikera potaniały o kilkanaście procent. Obecnie za jeden walor spółki trzeba zapłacić około 0,11 euro. Dla porównania - w 2007 roku - za jedną akcję Praktikera płacono nawet 30 euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Bankructwo Detroit ostrzeżeniem dla świata Sytuacja dawnej stolicy przemysłu samochodowego USA powinna być ostrzeżeniem dla wielu włodarzy miast. Także polskich.
Praktiker na progu bankructwa. Akcje nurkują Kurs akcji zagrożonej bankructwem sieci marketów budowlanych Praktiker spadł w Niemczech w przed południem o 67 procent, po 20-procentowym spadku poprzedniego dnia.
Takie firmy upadają najczęściej Zobacz, ile i jakie firmy bankrutowały w poszczególnych województwach w 2012 roku.
Tagi: Praktiker, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz