Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawie dwa miliony bezrobotnych. Dramat z pracą na Wyspach

Wielka Brytania zmaga się z falą zwolnień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arsenik/iStockphoto)

*Wielka Brytania zmaga się z falą zwolnień. W ostatnim kwartale ubiegłego roku zredukowano 295 tys. miejsc pracy. *

Jak donosi Times Online liczba osób pozostających bez pracy zwiększyła się o 146 tys. i osiągnęła poziom 1,97 mln. Tym samym jest największa od sierpnia 1997, czyli od momentu, w którym do władzy doszła Partia Pracy.

Pomimo tego, że dzisiaj opublikowane dane są lepsze od oczekiwań analityków - spodziewali się oni, że liczba bezrobotnych sięgnie 2 milionów - ale w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku zwolnienia objęły 295 tys. osób. To najwięcej od 1995 roku, gdy zaczęto to sprawdzać.

Fala zwolnień nie opada i w tym roku. Ostatnio Royal Mail ogłosiła plany masowych redukcji.W ostatnich tygodniach o zwolnieniach informowały m.in. koncern motoryzacyjny Tata, który jest właścicielem Jaguara i Land Rovera i bank Barclays. Wcześniej Nissan zapowiedział, że zredukuje zatrudnienie w zakładach w Sunderland o 1200 osób.

Zdaniem cytowanych przez brytyjski serwis ekspertów z City dane dotyczące bezrobocia będą w najbliższych miesiącach coraz gorsze. Niektórzy spodziewają się, że do końca 2010 roku w Wielkiej Brytanii bez pracy będzie 3,5 mln osób.

ZOBACZ REPORTAŻ O ROSNĄCYM BEZROBOCIU W WIELKIEJ BRYTANII (ang.):

*Recesja to już poważny problem *

Sytuacja gospodarcza Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach znacznie się pogorszyła. Ani rządowa pomoc dla sektora bankowego, ani plan mający na celu rozruszanie rynku kredytowego nie przyniosły spodziewanych rezultatów i kraj znalazł się w recesji, co ostatnio zostało oficjalnie potwierdzone.

Brytyjskie media niemal codziennie donoszą o corazgorszej sytuacji na rynku nieruchomościi masowych zwolnieniach.

Kłopoty z pracą coraz częściej odbijają się na sytuacji finansowej brytyjskich rodzin. Średnio 350 osób dziennie staje się niewypłacalnych.

Wiele osób nie jest w stanie spłacać rat kredytów hipotecznych zaciągniętych w czasie boomu cenowego. Grozi im to, że banki odbiorą im domy.

Tagi: wielka brytania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, komentarz, unia, kryzys, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz