Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premie
16.03.2013 07:40

Premie dla pracowników BMW będą mniejsze niż rok temu

Zysk BMW za ubiegły rok wyniósł 5,1 mld euro, co w porównaniu z rokiem 2011 oznacza wzrost o 4 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RainerPlendl/iStockphoto)

Jak wynika z informacji przedstawionych przez niemiecki koncern motoryzacyjny BMW, mimo rekordowo wysokiego ubiegłorocznego zysku, premie dla pracowników z tego tytułu będą nieco mniejsze niż rok wcześniej.

Dla robotnika wykwalifikowanego ze średnią grupą zaszeregowania premia wyniesie tyle, co dwie i pół pensji miesięcznej czyli 7630 euro. Jest to o 20 euro mniej niż jego udział w zysku za rok 2011. Rzecznik BMW uzasadnił to niewielkim spadkiem wskaźnika rentowności sprzedaży, który zaistniał mimo rekordowego zbytu i najwyższego w dziejach zysku spółki.

W ubiegłym roku koncern dostarczył odbiorcom na całym świecie 1,845 mln samochodów marek BMW, Mini i Rolls-Royce - czyli więcej niż kiedykolwiek. Liczba sprzedanych pojazdów była o blisko 11 proc. większa niż w roku 2011.

Zysk BMW za ubiegły rok wyniósł 5,1 mld euro, co w porównaniu z rokiem 2011 oznacza wzrost o 4 proc.

Czytaj więcej o premiach w Money.pl
Firma zagrożona, a szefowie dostali premie Związki zawodowe w liniach lotniczych SAS są wściekłe na kierownictwo.
Mucha wyjawia szczegóły o premiach Zdaniem Muchy spółka PL2012 miała do wykonania nieprawdopodobnie obciążającą pracę.
Ręce precz od milionowych premii. Należą się Andrzej Zwoliński pisze o skandalu, którego _ nawet konklawe nie przykryje _.
Tagi: premie, business news, nowe samochody, strategie firm, manager, strategie, unia, zarządzanie, czołówki, marketing i zarządzanie, motoryzacja, moto, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, z rynku, aktualności, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz