Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iphone
14.10.2011 14:04

Premiera nowego iPhone'a. Tysiące w kolejkach

Tysiące wielbicieli Steve'a Jobsa ustawiały się w kolejkach na całym świecie, by kupić ostatni produkt zaprezentowany przez firmę za jego życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(whatcounts/CC/Flickr)

Tysiące wielbicieli geniuszu założyciela amerykańskiej firmy Apple Steve'a Jobsa ustawiały się w kolejkach na całym świecie, by kupić ostatni produkt zaprezentowany przez firmę za jego życia - iPhone'a 4S.

Kolejki pojawiły się na ulicach Sydney, Tokio, Londynu, Paryża i Monachium, gdzie sprzedaż nowego iPhone'a ruszyła wcześniej niż w Ameryce Północnej.

Nowy model wygląda podobnie do poprzedniego, iPhone'a 4, ale ma wbudowany aparat fotograficzny o lepszych parametrach, szybszy procesor i powszechnie chwalone oprogramowanie aktywowane ludzkim głosem, które umożliwia zadawanie produktowi pytań.

Nowy model iPhone'a - zaprezentowany zaledwie na dzień przed śmiercią Jobsa 6 października - wzbudził początkowo rozczarowanie specjalistów, gdyż nie wprowadzał rewolucyjnych propozycji we wzornictwie.

Jednakże dzięki znakomitym recenzjom sterowanego głosowo interfejsu Siri złożono na niego rekordowo wysokie zamówienia przez internet. W ciągu pierwszych 24 godzin ich liczba wyniosła aż milion, podczas gdy iPhone 4 mógł się pochwalić w ciągu pierwszej dobry tylko 600 tys. zamówień.

Steve Jobs był jednym z najsłynniejszych informatyków świata, nazywanym ikoną i legendą Krzemowej Doliny. Firmę Apple założył w 1976 roku z kolegą Steve'em Wozniakiem. Najsłynniejsze produkty jego firmy - Mac, iPod, iPhone, iPad - zrewolucjonizowały nie tylko przemysł informatyczny, ale także telefonii komórkowej i muzyczny.

Czytaj więcej o śmierci Steve'a Jobsa
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t160645.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/nowy;smartfon;pozniej;hold;dla;jobsa,94,0,934494.html) Nowy smartfon później. Hołd dla Jobsa Samsung opóźnił premierę nowego smartfona. By oddać cześć zmarłemu niedawno szefowi Apple.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t160644.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/usa;steve;jobs;opracowal;na;zapas;plany;produktow;apple,159,0,933279.html) Jobs zostawił plan na kolejne cztery lata Mimo pogarszającego się stanu zdrowia szef Apple'a Steve Jobs opracował na zapas plany rozwoju produktów.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/50/160562_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/steve-jobs-przegral-walke-z-rakiem,0,930453.html) Steve Jobs przegrał walkę z rakiem Twórca Apple od siedmiu lat zmagał się z rzadką odmianą choroby. Jego firma podała w nocy, że _ geniusz odszedł _.
Tagi: iphone, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz