Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Amber Gold w prokuraturze. Co dalej?

0
Podziel się:

Marcin Plichta był przez kilka godzin przesłuchiwany w prokuraturze w związku ze złożonym przez niego w piątek doniesieniem na Komisję Nadzoru Finansowego.

Prezes Amber Gold w prokuraturze. Co dalej?
(PAP/Adam Warżawa)

Marcin Plichta był przez kilka godzin przesłuchiwany w prokuraturze w związku ze złożonym przez niego w piątek doniesieniem na Komisję Nadzoru Finansowego - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

W piśmie do prokuratury Plichta zarzucił m.in. KNF, że ta _ skierowała do banków pismo, iż Amber Gold została zidentyfikowana jako podmiot prowadzący działalność z naruszeniem prawa, pomimo braku jakichkolwiek orzeczeń sądowych bądź prokuratorskich w tym zakresie _.

Prokuratura informowała, że wniosek Amber Gold wymaga uzupełnienia i niezbędne jest przesłuchanie prezesa Plichty.

Komisja Nadzoru Finansowego umieściła Amber Gold na tzw. liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy spółka nie wykonuje czynności bankowych bez licencji.

Czytaj więcej w Money.pl
SP już znalazła winnego afery z Amber Gold Jeśli szef rządu nie zajmie stanowiska w sprawie Amber Gold, to Solidarna Polska będzie domagała się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w tej sprawie.
Amber Gold obiecał pieniądze. Już po terminie Pracownicy oddziału nie informowali, czy realizowane są wypłaty z tytułu zakończonych już lokat.
Amber Gold obiecuje: Wypłaty już po godzinie... Odsetki karne z tytułu opóźnienia w wypłacie zostaną przelane osobnym przelewem w terminie 10 dni od daty wypłaty środków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)