Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
22.01.2014 14:31

Prezes Eurolotu zrezygnował ze stanowiska

Mariusz Dąbrowski tłumaczy swoją decyzję powodami osobistymi - poinformowała dzisiaj Rada Nadzorcza Eurolotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tab59/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Do momentu rozstrzygnięcia konkursu firmą będzie kierował powołany na wiceprezesa Bartłomiej Matusewicz.

Rada Nadzorcza poinformowała, że od środy, _ w związku ze złożeniem z przyczyn osobistych rezygnacji z funkcji prezesa przez pana Mariusza Dąbrowskiego _, funkcję prezesa zarządu do momentu rozstrzygnięcia konkursu będzie pełnił Matusewicz.

_ Rada Nadzorcza Eurolot informuje, że w ramach ogłoszonego w zeszłym roku konkursu na nową kadencję zarządu spółki wyłonionych zostało dwóch członków zarządu Eurolot. Panu Bartłomiejowi Matusewiczowi została powierzona funkcja wiceprezesa zarządu ds. operacyjno-technicznych, zaś panu Mariuszowi Rędaszce - wiceprezesa zarządu ds. finansowych _ - czytamy w środowym komunikacie Rady.

Jednocześnie Rada podjęła decyzję o ponownym rozpisaniu konkursu na prezesa zarządu. Dokumenty mogą być składane przez kandydatów w siedzibie spółki do 3 lutego 2014 roku.

Działający od 1996 r. Eurolot jest spółką Skarbu Państwa. Linia na początku swojej działalności wykonywała jedynie rejsy dla PLL LOT, a od lipca 2011 r. rozpoczęła również własne operacje lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. Od 2012 r. przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do Chorwacji, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Francji.

W listopadzie ub.r. ówczesny prezes Dąbrowski mówił, że Eurolot po dziewięciu miesiącach 2013 r. uzyskał 9,7 mln zł straty ze swojej działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów. W analogicznym okresie 2012 r. strata sięgnęła 31,2 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: linie lotnicze, eurolot, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz