Notowania

Przejdź na
tajlandia
07.01.2010 07:04

Prezes linii lotniczych ustąpił, bo nie opłacił bagażu

Nagłośniony przez tajlandzkie media incydent miał miejsce w listopadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lemoncat1/CC/Flickr)

Prezes tajlandzkich linii lotniczych Thai Airways podał się do dymisji po tym, jak media przez kilka tygodni krytykowały go za nadużycie stanowiska w celu ominięcia opłat za nadmiarowy bagaż - powiadomił przewoźnik.

Nagłośniony przez media incydent miał miejsce w listopadzie. Prezes Wallop Bhukkanasut wraz z żoną i znajomym podczas lotu z Tokio do Bangkoku mieli jakoby 30 walizek o wadze 398 kg, podczas gdy jako pasażerom pierwszej klasy przysługiwało im łącznie 150 kg.

Ta nadwyżka powinna prezesa kosztować co najmniej 5,6 tys. dolarów. Bagaż został jednak przetransportowany bezpośrednio do biura rzeczy zagubionych w porcie lotniczym w Bangkoku z pominięciem odprawy celnej.

Jak podają tajlandzkie media, prezes Thai Airways twierdzi, że walizki wypełnione był owocami, przekazanymi mu przez przyjaciela z Japonii w celu złożenia ich w świątyni w stolicy Tajlandii.

* [ **Tajlandia** wychodzi z dołka dzięki przemysłowi ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tajlandia;wychodzi;z;dolka;dzieki;przemyslowi,233,0,559849.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: tajlandia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz