Notowania

lotnictwo w polsce
19.06.2012 10:39

Prezes LOT-u w Radzie Zarządzającej Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych

Skupione w niej organizacje mają aż 85 proc. udziału w ogólnym ruchu lotniczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bribriTO/CC/Flickr)

Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT Marcin Piróg został przyjęty do grona członków Rady Zarządzającej (The Board of Governors) IATA, czyli Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych - poinformowało biuro prasowe PLL LOT.

Rada jest najważniejszym organem Zrzeszenia, tworzy politykę IATA, reprezentuje oraz podejmuje decyzje w imieniu wszystkich członków.

Podział miejsc w Radzie, której przewodniczy Alan Joyce, prezes australijskich linii Qantas, jest uzależniony od regionu świata, dlatego prezes polskiego przewoźnika dołączył do grona członków reprezentujących Europę. Są w nim już szefowie linii Lufthansa, KLM, Swiss, British Airways i Air France.

Kandydatura Marcina Piróga została poparta przez szefów linii lotniczych należących do IATA, w trakcie corocznego szczytu organizacji w Pekinie w połowie czerwca. Członkowie Rady wybierani są co 3 lata.

_ - Wierzę, że moja praca i zaangażowanie w działaniach Rady, jako przedstawiciela LOT-u wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie całej IATA, jak i współpracę między wszystkimi liniami lotniczym należącymi do zrzeszenia _ - mówi Marcin Piróg.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA), do którego należy LOT, istnieje 67 lat. Organizacja skupia i działa na rzecz ponad 240 linii lotniczych z całego świata, które razem mają aż 85 proc. udziału w ogólnym ruchu lotniczym.

Czytaj więcej w Money.pl
Miliardowe straty europejskich lini lotniczych! Europejskie linie lotnicze mogą w tym roku odnotować straty wysokości 1,1 miliarda dolarów - poinformowało w poniedziałek Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Jeszcze w marcu prognozowano straty na poziomie 600 milionów dolarów.
Fiasko wielkiej prywatyzacji? Nie ma chętnych Jeden ze sztandarowych projektów resortu Mikołaja Budzanowskiego może upaść. Wycofał się inwestor z Turcji.
Nowe loty z Polski. Zobacz, gdzie polecisz Bezpośrednie połączenie lotnicze z Katowicami mieć będzie od początku czerwca port lotniczy Szczecin-Goleniów.
Tagi: lotnictwo w polsce, lot, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz