Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes LOT ujawnia, kiedy polecą dreamlinery

0
Podziel się:

- Do końca października dreamlinery należące do LOT nie będą uwzględnione w siatce połączeń - powiedział prezes spółki Sebastian Mikosz.

Prezes LOT ujawnia, kiedy polecą dreamlinery
(Dave Sizer/CC/Flickr)
bESUhQMl

_ - Do końca października dreamlinery należące do LOT nie będą uwzględnione w siatce połączeń _ - powiedział prezes spółki Sebastian Mikosz.

_ - Decyzję taką podjęliśmy rano, na posiedzeniu zarządu _ - poinformował prezes spółki. Dodał, że wynika ona z tego, że przewoźnik nie może sobie pozwolić na niepewność co do obsługi połączeń.

W sezonie letnim, czyli do końca października, połączenia będą obsługiwane przez samoloty Boeing 767. _ - Prowadzimy negocjacje w sprawie leasingu takich maszyn _ - poinformował Mikosz.

bESUhQMn

W połowie stycznia wstrzymano eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787, w tym dwóch dreamlinerów polskiego przewoźnika. Powodem takiej decyzji były problemy z akumulatorami samolotów. Amerykańska Państwowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się wykryć przyczyny usterek.

Boeing 787 Dreamliner polskiego przewoźnika pozostaje na chicagowskim lotnisku O'Hare. Druga maszyna LOT-u stoi na płycie warszawskiego Lotniska Chopina.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosną straty LOT. Oto główne powody Kilka milionów wynoszą koszty uziemienia boeingów.
Dreamlinery wrócą. Wiadomo, kiedy Loty testowe trwają , ale istnieje prawdopodobieństwo, że na przełomie marca i kwietnia samoloty mogą powrócić do eksploatacji.
Dreamlinery do kosza? Nie mogą nic znaleźć Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia.
bESUhQMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)