Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dreamliner w polsce
14.02.2013 11:24

Prezes LOT ujawnia, kiedy polecą dreamlinery

- Do końca października dreamlinery należące do LOT nie będą uwzględnione w siatce połączeń - powiedział prezes spółki Sebastian Mikosz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dave Sizer/CC/Flickr)

_ - Do końca października dreamlinery należące do LOT nie będą uwzględnione w siatce połączeń _ - powiedział prezes spółki Sebastian Mikosz.

_ - Decyzję taką podjęliśmy rano, na posiedzeniu zarządu _ - poinformował prezes spółki. Dodał, że wynika ona z tego, że przewoźnik nie może sobie pozwolić na niepewność co do obsługi połączeń.

W sezonie letnim, czyli do końca października, połączenia będą obsługiwane przez samoloty Boeing 767. _ - Prowadzimy negocjacje w sprawie leasingu takich maszyn _ - poinformował Mikosz.

W połowie stycznia wstrzymano eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787, w tym dwóch dreamlinerów polskiego przewoźnika. Powodem takiej decyzji były problemy z akumulatorami samolotów. Amerykańska Państwowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się wykryć przyczyny usterek.

Boeing 787 Dreamliner polskiego przewoźnika pozostaje na chicagowskim lotnisku O'Hare. Druga maszyna LOT-u stoi na płycie warszawskiego Lotniska Chopina.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosną straty LOT. Oto główne powody Kilka milionów wynoszą koszty uziemienia boeingów.
Dreamlinery wrócą. Wiadomo, kiedy Loty testowe trwają , ale istnieje prawdopodobieństwo, że na przełomie marca i kwietnia samoloty mogą powrócić do eksploatacji.
Dreamlinery do kosza? Nie mogą nic znaleźć Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia.
Tagi: dreamliner w polsce, lot, dreamliner, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, zarządzanie, gospodarka polska, z rynku, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz