Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mariusz Błoński
|

Prezes Mitsubishi winny

0
Podziel się

Sąd przyznał, że w Mitsubishi przymykano oko na poważne usterki w produkowanych autach.

Prezes Mitsubishi winny
(EPA/PAP)
bDXCjPiZ

Były prezes Mitsubishi Motors Corp. Katsuhiko Kawasoe, został uznany winnym zaniedbań obowiązków służbowych. W wyniku ukrywania defektów w produkowanych przez Mitsubishi samochodach, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

Sąd skazał Kawasoe na trzy lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Prezes nie przyznaje się do winy. Wraz z nim kary więzienia w zawieszeniu otrzymało trzech innych przedstawicieli firmy. Mieli oni nie reagować na informacje o poważnych defektach w pojazdach. W 2002 roku doszło do wypadku, w którym kierowca stracił życie. Śledztwo wykazało, że w krytycznym momencie zawiodły hamulce, a przyczyna leżała w wadliwej konstrukcji sprzęgła.

Kawasoe został prezesem Mitsubishi w 1997 roku, a odszedł w 2000, gdy okazało się, że przez dziesięciolecia firma ukrywała liczne usterki występujące w jej samochodach.

bDXCjPjb

Dotychczas w związku z nim doszło też do innych procesów. W grudniu dwóch byłych kontrolerów jakości uznano winnym zaniedbań obowiązków, wskutek czego koło oderwane od ciężarówki zabiło 29-letnią kobietę. W innym procesie trzech pracowników firmy zostało skazanych za fałszowanie raportów o usterkach i brak reakcji na te informacje.

bDXCjPjC
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)