Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bank
26.03.2013 13:00

Prezes największego banku podał się do dymisji

Andreas Artemis, prezes Bank of Cyprus, podał się do dymisji. Jest przeciwny planowanemu obciążeniu posiadaczy kont bankowych kosztami ratowania państwa przed bankructwem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rezygnację ze stanowiska złożył prezes Bank of Cyprus, największego komercyjnego banku cypryjskiego, Andreas Artemis - poinformowało dziś cypryjskie radio RIK.

Reuters cytuje anonimowe źródło w Bank of Cyprus, według którego sprawą rezygnacji prezesa zajmie się rada dyrektorów banku, zbierająca się we wtorek po południu.

Według agencji dpa, również powołującej się na informacje z Bank of Cyprus, Artemis jest przeciwny planowanemu obciążeniu posiadaczy kont bankowych kosztami ratowania państwa przed bankructwem.

Dzięki porozumieniu zawartemu w nocy z niedzieli na poniedziałek w Brukseli Cypr otrzyma pomoc finansową od strefy euro i MFW w wysokości 10 mld euro. W zamian rząd w Nikozji ma przeprowadzić restrukturyzację sektora bankowego oraz konsolidację finansów, reformy strukturalne i prywatyzację. Plan przewiduje likwidację jednego z największych banków, Laiki, ze stratami udziałowców i właścicieli depozytów powyżej 100 tys. euro.

Bank of Cyprus ma przejść restrukturyzację i wchłonąć dobre aktywa banku Laiki, w tym depozyty poniżej 100 tys. euro, gwarantowane przez prawo UE. Udziałowcy i właściciele nieubezpieczonych depozytów powyżej 100 tys. euro w Bank of Cyprus muszą liczyć się ze stratami.

Czytaj więcej w Money.pl
Cypr tonie, ale pojawiła się szansa ratunku Informacje o warunkach porozumienia z Trojką, przekazał przedstawiciel rządu w Nikozji.
Łotwa stanie się _ drugim Cyprem _? Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska ostrzegły Rygę przed praniem brudnych pieniędzy.
Inwestorzy wpadną w panikę? Konsekwencje... Porozumienie Eurogrupy w sprawie pomocy dla Cypru wcale nie oznacza końca kłopotów.
Tagi: bank, business news, wiadomości, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz