Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes największego banku podał się do dymisji

0
Podziel się:

Andreas Artemis, prezes Bank of Cyprus, podał się do dymisji. Jest przeciwny planowanemu obciążeniu posiadaczy kont bankowych kosztami ratowania państwa przed bankructwem.

Prezes największego banku podał się do dymisji
(PAP/EPA)

Rezygnację ze stanowiska złożył prezes Bank of Cyprus, największego komercyjnego banku cypryjskiego, Andreas Artemis - poinformowało dziś cypryjskie radio RIK.

Reuters cytuje anonimowe źródło w Bank of Cyprus, według którego sprawą rezygnacji prezesa zajmie się rada dyrektorów banku, zbierająca się we wtorek po południu.

Według agencji dpa, również powołującej się na informacje z Bank of Cyprus, Artemis jest przeciwny planowanemu obciążeniu posiadaczy kont bankowych kosztami ratowania państwa przed bankructwem.

Dzięki porozumieniu zawartemu w nocy z niedzieli na poniedziałek w Brukseli Cypr otrzyma pomoc finansową od strefy euro i MFW w wysokości 10 mld euro. W zamian rząd w Nikozji ma przeprowadzić restrukturyzację sektora bankowego oraz konsolidację finansów, reformy strukturalne i prywatyzację. Plan przewiduje likwidację jednego z największych banków, Laiki, ze stratami udziałowców i właścicieli depozytów powyżej 100 tys. euro.

Bank of Cyprus ma przejść restrukturyzację i wchłonąć dobre aktywa banku Laiki, w tym depozyty poniżej 100 tys. euro, gwarantowane przez prawo UE. Udziałowcy i właściciele nieubezpieczonych depozytów powyżej 100 tys. euro w Bank of Cyprus muszą liczyć się ze stratami.

Czytaj więcej w Money.pl
Cypr tonie, ale pojawiła się szansa ratunku Informacje o warunkach porozumienia z Trojką, przekazał przedstawiciel rządu w Nikozji.
Łotwa stanie się _ drugim Cyprem _? Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska ostrzegły Rygę przed praniem brudnych pieniędzy.
Inwestorzy wpadną w panikę? Konsekwencje... Porozumienie Eurogrupy w sprawie pomocy dla Cypru wcale nie oznacza końca kłopotów.
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)