Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk na kolei
23.01.2013 12:15

Prezes PKP apeluje do kolejarzy o przesunięcie strajku

Prezes PKP SA wezwał kolejarzy, aby nie paraliżowali kraju w dniu, w którym w czterech województwach kończą się ferie zimowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

*Prezes PKP SA wezwał kolejarzy, aby nie paraliżowali kraju w dniu, w którym w czterech województwach kończą się ferie zimowe. Kolejarskie związki zawodowe zapowiedziały strajk ostrzegawczy na piątek między 7:00 a 9:00. *

Szef spółki Jakub Karnowski jest zaskoczony decyzją o proteście Przypomniał, że kierownictwo PKP zamierzało przeprowadzić w piątek kolejną rundę negocjacji o ulgach na bilety dla kolejarzy. Tymczasem kolejarskie związki zapowiedziały na ten dzień strajk.

Jakub Karnowski prosił związkowców o rezygnację ze strajku lub jego przesunięcie na późniejsze godziny. Gdyby jednak do niego doszło, to PKP postara się złagodzić jego skutki dla pasażerów. Będzie to jednak trudne, bo kierownictwo spółki jest zaskoczone decyzją o strajku.

Jakub Karnowski powiedział dziennikarzom, że ulgi dla kolejarzy na przejazdy drugą klasą zostaną utrzymane, a nawet rozszerzone. Ulgę na przejazdy pierwszą klasą trzeba będzie natomiast wykupić.

Prezes PKP SA podkreślił, że spółki nie stać na strajk. Dodał, że będzie on oznaczał dalszy spadek zaufania pasażerów do kolei w sytuacji, gdy coraz mniej ludzi jeździ pociągami.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk zaskoczył ministra. Bo zapowiadają mrozy - _ Decyzja kolejowych związków zawodowych w sprawie przeprowadzenia w piątek dwugodzinnego strajku ostrzegawczego jest bardzo zaskakująca _- powiedział wiceminister transportu Andrzej Massel.
Już w piątek strajk generalny na kolei Tego dnia ma odbyć się kolejna runda rozmów w sprawie ulg na przejazdy koleją dla pracowników PKP.
Tagi: strajk na kolei, pkp, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, zarządzanie, IAR, marketing i zarządzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz