Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rbs
29.01.2012 07:12

Prezes Royal Bank of Scotland nie przyjął premii

Podsycił tym pretensje do dyrektora tego samego banku, który przyjął swoją premię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rbs.com)

Prezes wielkiego brytyjskiego banku odmówił przyjęcia przyznanej mu premii w wysokości miliona 400 tysięcy funtów. Podsycił tym pretensje do dyrektora tego samego banku, który przyjął swoją premię i do rządu, który nie spełnia obietnic, że weźmie się za takie ekscesy.

Prezes RBS Sir Philip Hampton oświadczył, że przyjęcie należnego mu pakietu udziałów byłoby _ niestosowne _. Takich oporów nie miał jego dyrektor, Stephen Hester, który dwa dni temu przyjął swoją porcję akcji - prawie milion funtów.

Royal Bank of Scotland jest w ponad 80 procentach własnością państwa, które uratowało go przed plajtą i wielu polityków oburza się na premiera Camerona, że chowa głowę w piasek, mimo że trzy tygodnie temu mówił w Izbie Gmin:

_ - Uważam, że to nie w porządku, gdy ciągły wzrost zarobków nie ma związku z sukcesem firmy. Szczerze mówiąc, to jest oskubywanie udziałowców i klientów, to jest kapitalizm kolesiów. To się musi zmienić i za to się weźmiemy w tym roku _.

Kwestia niebotycznych wynagrodzeń bankierów nabrała w Wielkiej Brytanii szczególnej ostrości po kryzysie finansowym w 2008-9 roku, ale pretensje rozciągają się też na dyrektorów innych wielkich spółek.

Więcej wiadomości na temat banków - czytaj w Money.pl
Chińczycy podbiją polski rynek bankowy? Wnioski w tej sprawie wpłynęły już do Komisji Nadzoru Finansowego.
Zmiany w kredytach. Czy bank Ci pożyczy? Kredyty w walutach to już nisza. Po Nowym Roku będzie o niej jeszcze trudniej. Spadnie też zdolność kredytowa Polaków.
Sam podajesz złodziejowi hasło do konta. Jak? Wielu Polaków nie korzysta z bankowości elektronicznej z obawy o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.
Tagi: rbs, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz