Notowania

business news
04.09.2007 14:24

Prezes Sony odchodzi z firmy

Miles Flint po 17 latach pracy w Sony i Sony Ericsson chce założyć i rozwijać nową firmę. Wiadomość o jego rezygnacji zaskoczyła analityków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma Sony Ericsson oświadczyła, że 1 listopada z funkcji prezesa ustąpi Miles Flint, a na jego miejsce zostanie powołany Hideki Komiyama z Sony Electronics USA. Wiadomość o odejściu Flinta zaskoczyła analityków.

Sony Ericsson ma osiąga bardzo dobre wyniki finansowe i świetnie sobie radzi na rynku, na którym musi mierzyć się z takimi gigantami jak Nokia czy Motorola. Z pracy Flinta zadowoleni są właściciele firmy, pewne jest więc, że decyzję o odejściu podjął w pełni samodzielnie.

„To zaskakujące. Przez ostatnich kilka lat osiągał świetne wyniki” – tak decyzję Flinta skomentował Greger Johansson, analityk ze sztokholmskiej firmy Redeye. „Myślę, że Sony Ericsson osiągnęło taki poziom, że trudno będzie wykonać kolejny krok naprzód” – dodał Johansson. Jego zdaniem Flint szuka nowych wyzwań.

Z kolei analityk Credit Suisse, Kulbinder Garcha, uważa, że Sony Ericssona czekają ciężkie chwile. Firma skupiała się dotychczas na rynku droższych telefonów komórkowych. Przyszedł jednak czas na zmiany. „Jeśli chcą produkować wejść na niższy segment rynku, to zmniejszy się ich margines zysku. Jednak prawdopodobnie w dłuższym terminie wejście na niższy segment jest nieuniknione”.

Flint pracuje w Sony Ericsson od połowy 2004 roku. Za jego czasów firma awansowała na czwarte miejsce, po Nokii, Motoroli i Samsungu, na rynku telefonów komórkowych. W drugim kwartale bieżącego roku firma zanotowała 55-procentowy wzrost. Jednocześnie średnia cena jej aparatów spadła ze 145 do 125 funtów.

Tagi: business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz