Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
07.12.2012 16:01

Prezes Synergy Group dostał polskie obywatelstwo

Dla prezesa brazylijsko-kolumbijskiej spółki Synergy Group, obywatelstwo polskie zwiększa szanse w przetargu na linie lotnicze TAP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(soylentgreen23/CC/Flickr)

German Efromovich, prezes brazylijsko-kolumbijskiej spółki Synergy Group, został Polakiem. Uzyskanie polskiego obywatelstwa zwiększa jego szanse w przetargu na portugalskie linie lotnicze TAP.

Należąca do Efromovicha Synergy Group, obsługująca linie lotnicze Avianca, jest jedynym kandydatem do zakupu TAP. Zgodnie z portugalskim prawem, państwowy przewoźnik nie może być jednak w całości kupiony przez inwestora spoza Unii Europejskiej. Bez polskiego obywatelstwa inwestor mógłby nabyć jedynie 49,9 proc. udziałów spółki TAP.

Prywatyzacja portugalskiego przewoźnika lotniczego ma nastąpić najpóźniej do końca grudnia br.

Według portugalskich mediów, 64-letni German Efromovich osobiście uczestniczy w serii negocjacji z przedstawicielami rządu Pedra Passosa Coelho. Odnotowują one, że południowoamerykański biznesmen w swoim zespole negocjacyjnym ma kilku zaufanych Portugalczyków oraz sam bardzo dobrze orientuje się w realiach portugalskiej gospodarki.

O kwestiach ekonomicznych inwestor rozmawiał w ostatnim czasie również z przedstawicielami polskiego MSZ w Portugalii. _ 15 listopada br. na własną prośbę spotkał się on z ambasadorem RP w Lizbonie, Bronisławem Misztalem. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim planów rozwoju firmy Germana Efromovicha _, poinformowała na swojej stronie internetowej ambasada.

German Efromovich urodził się w rodzinie polsko-żydowskich emigrantów, którzy po II wojnie światowej wyjechali do Ameryki Południowej. Dotychczas posiadał obywatelstwo Brazylii i Kolumbii.

Działająca od 1945 r. firma TAP należy w 100 proc. do państwowej spółki Parpublica. W 2011 r. ta największa portugalska linia lotnicza wygenerowała 3,1 mln euro zysku, czyli o 62,3 mln euro mniej niż w roku wcześniejszym. W pierwszym półroczu br. TAP zanotował stratę w wysokości 140 mln euro.

Samoloty TAP latają do 35 państw świata. Od 2009 r. portugalski przewoźnik obsługuje połączenie pomiędzy Warszawą a Lizboną.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą zapłacić pół miliarda euro za linie lotnicze Nowy właściciel ma spłacić zobowiązania przewoźnika, opiewające na kwotę 2,3 mld euro.
Prywatyzują linie lotnicze. Wszystko przez... Wśród przedsiębiorstw zainteresowanych kupnem TAP wymienia się LATAM, powstałe z połączenia brazylijskich linii TAM i chilijskich LAN, Qatar Airways, Turkish Airlines i niemiecką Lufthansę.
Planujesz lot? Uważaj na te linie, będą strajki Portugalskie linie lotnicze TAP poinformowały w środę o odwołaniu 149 lotów w związku z zapowiedzianym przez kontrolerów ruchu lotniczego strajkiem w okresie od 29 czerwca do 3 lipca.
Tagi: linie lotnicze, tap, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz