Notowania

jsw
09.08.2013 22:30

Prezes Zagórowski wierzy, że uda się zamknąć rok z zyskiem

Do osiągnięcia tego celu mają posłużyć JSW między innymi cięcia kosztów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.jsw.pl)

Celem JSW jest zwiększenie efektywności grupy i obniżka kosztów działania, co ma pomóc w wypracowaniu zysku netto w całym 2013 roku - poinformował w komunikacie prezes JSW Jarosław Zagórowski.

_ - W drugim kwartale kontynuowaliśmy działania dostosowujące spółkę do trudnych warunków zewnętrznych. Brak przesłanek do ożywienia gospodarki europejskiej w drugim półroczu, zwłaszcza w sektorze stalowym, powoduje, że szczególnie dokładnie przyglądamy się naszym kosztom i dostosowujemy je do niższych przychodów _ - powiedział cytowany w komunikacie Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

_ - Pracujemy nad zwiększeniem efektywności. Mamy ambitny cel, aby przy niższych kosztach działania i mimo prawdopodobnego utrzymania się w drugim półroczu niskich cen węgla i koksu, nie zamknąć stratą całego 2013 roku _ - dodał.

Spółka podała, że realizuje kolejne etapy programu efektywnościowego. - _ Jednym z efektów prowadzonych działań jest optymalizacja zużycia materiałów oraz świadczeń na rzecz pracowników. Dzięki uelastycznieniu polityki rozwojowej spółka jest też w stanie dostosowywać wydatki inwestycyjne do bieżącej sytuacji rynkowej. Działania te, połączone z dalszą redukcją kosztów we wszystkich obszarach grupy JSW, mają pozwolić zminimalizować negatywny wpływ sytuacji rynkowej w drugiej połowie bieżącego roku _ - napisano w komunikacie.

Zysk netto Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w drugim kwartale 2013 roku 25 mln zł - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu półrocznego spółki. Konsensus PAP zakładał zysk netto w II kwartale na poziomie 42 mln zł.

Z wyliczeń PAP wynika, że zysk operacyjny grupy w II kwartale 2013 roku wyniósł 54,5 mln zł, a przychody ze sprzedaży netto 1,933 mld zł. Konsensus PAP zakładał EBIT na poziomie 67,8 mln zł, a przychody na poziomie 1,973 mld zł.

W pierwszym półroczu 2013 roku JSW miała 166,9 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, 258,6 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 4,112 mld zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: jsw, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz