Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Próbne loty Dreamlinerów. Pomogą ustalić przyczyny awarii?

0
Podziel się:

Poza dwoma przypadkami zapalenia się akumulatorów, w Dreamlinerach doszło do szeregu innych, mniej poważnych usterek.

Próbne loty Dreamlinerów. Pomogą ustalić przyczyny awarii?
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)
bESjWpRx

Federalny Zarząd Lotnictwa zezwolil koncernowi Boeing na dokonanie serii lotów próbnych samolotów typu 787 Dreamliner w celu dokładniejszego ustalenia przyczyn problemów z akumulatorami, które doprowadziły już do dwóch pożarów.

Boeing wystąpił kilka dni wcześniej do FAA o taką zgodę.

_ - Głównym celem lotów próbnych będzie uzyskanie danych dotyczących funkcjonowania akumulatorów i układu elektrycznego kiedy samolot znajduje się w powietrzu _ - głosi oświadczenie sekretarza transportu Ray'a LaHooda i szefa FAA Michaela Huerty.

bESjWpRz

Nie jest jasne kiedy rozpoczną się loty próbne. Wiadomo, że będą poprzedzone dokładnym kolejnym sprawdzeniem wszystkich systemów samolotu przed startem. Podczas lotu będą one dokladnie monitorowane a loty odbędą się nad niezamieszkałymi terenami.

Poza dwoma przypadkami zapalenia się akumulatorów, w Dreamlinerach doszło do szeregu innych, mniej poważnych usterek.

Eksploatację wszystkich 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia.

Władze federalne USA i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się wykryć przyczyny usterek w akumulatorach. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

bESjWpRF
Czytaj więcej w Money.pl
"Tym zajmiemy się za zamkniętymi drzwiami" Amerykańskie władze nadzorujące dochodzenie w tej sprawie poinformowały, że może ono potrwać jeszcze kilka tygodni.
Zagadka Dreamlinerów bliska rozwiązania? W 2013 roku Boeing planuje wyprodukować 60 maszyn tego typu, a do końca roku zwiększyć ich produkcję do 10 dreamlinerów miesięcznie.
bESjWpSa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)