Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
06.04.2011 06:45

Procter&Gamble pozbywa się marki Pringles

Koncern Diamond Foods zapłaci za producenta chipsów 2,35 miliarda dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(anothersaab/CC/Flickr.com)

*Koncern Diamond Foods zapłaci za producenta chipsów 2,35 miliarda dolarów. Przejmie tez 850-milionowy dług firmy. *

Pringles to największy na świecie producent ziemniaczanych chipsów. Jest obecny w 140 krajach na całym świecie - przypomina internetowy serwis BBC News. W portfolio Procter&Gamble był jednak wyjątkiem. Koncern nie miał innych marek związanych z rynkiem spożywczym.

Bob McDonald, cytowany przez BBC prezes P&G podkreśla, że transakcja dla akcjonariuszy jego koncernu to bardzo dobra wiadomość. Cieszy się też Michael J. Mendes, prezes Diamond Foods: _ - Pringles to ikona rynku chipsów. _

Dzięki przejęciu, DF które jest już właścicielem marki Kettle Chips, potroi swoje udziały w chipsowym rynku na świecie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t109352.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zle;wiesci;dla;lasuchow;cukier;bije;rekordy,181,0,767413.html) Złe wieści dla łasuchów. Cukier bije rekordy Przyczyną ostatnich wzrostów cen cukru są zniszczenia, jakie poczynił cyklon Yesi w Australii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t130835.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/krowki;jak;mercedesy;drogie;i;na;zamowienie,106,0,765290.html) Krówki jak mercedesy: drogie i na zamówienie Firma Gniewko-Kluczewo produkuje krówki o smaku sezamu, mięty z czekoladą a nawet jarzębiny.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/133/126853_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/blikle-pralinki-od-profesora-matematyki-0-740122.html) Blikle: pralinki od profesora matematyki To jedna z najstarszych firm rodzinnych w Polsce i jedna z nielicznych, które istnieją niemal nieprzerwanie od drugiej połowy XIX wieku.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz