Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iphone
27.07.2010 05:54

Producent iPhone'a zamyka fabrykę, bo zachorowała załoga

To kolejny cios dla wizerunku firmy, po fali samobójstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Scoble/CC/Flickr)

Producent iPhone'a i iPada zamknął w poniedziałek fabrykę w Indiach, po tym jak zachorowało 250 pracowników - prawdopodobnie z powodu zatrucia pestycydami. To kolejny cios dla wizerunku firmy, który ucierpiał już po fali samobójstw.

Firma Foxconn Technology, właściciel zakładu w mieście położonym nad Oceanem Indyjskim, na południu Indii, informuje, że fabryka może być nieczynna przez ok. tydzień.

W tym czasie ma być wykryta i usunięta przyczyna wywołująca dolegliwości - zapewnia Foxconn, który produkuje także inne markowe urządzenia elektroniczne dla takich firm jak Apple czy Hewlett-Packard. _ - Wszystkie możliwe przyczyny są badane przez właściwe władze lokalne w Indiach _- stwierdza oświadczenie Foxconn.

Wielu pracowników skarżyło się na zawroty głowy i nudności, u większości osób - jak twierdzi pracodawca - objawy ustąpiły po pobycie w szpitalu.

Warunki pracy w Foxconn były ostatnio mocno krytykowane po tym, jak dziesięciu pracowników popełniło samobójstwa w fabryce w Szenzen na płd. Chin, która zatrudnia ponad 300 tys. osób.

Tagi: iphone, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz