Notowania

produkcja samochodów
04.12.2012 13:33

Produkcja ciężarówek. MAN dopasowuje się do popytu

W bieżącym roku zapotrzebowanie na samochody ciężarowe spadło, dlatego niemieckie zakłady MAN wprowadzają skróconą pracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Producent ciężarówek i autobusów MAN ogranicza w swych niemieckich zakładach produkcję i wprowadza pracę w skróconym wymiarze - poinformował w wywiadzie dla dziennika _ Sueddeutsche Zeitung _ szef działu MAN Truck&Bus Anders Nielsen.

- _ Po przerwie bożonarodzeniowej wprowadzimy od 14 stycznia pracę w skróconym wymiarze w dwóch zakładach. W Monachium będzie to dotyczyło 3500 kolegów, w Salzgitter 1800 _ - powiedział Nielsen. Według niego, planuje się, że skrócony wymiar pracy obowiązywać będzie przez pierwsze półrocze 2013 roku, ale przedłużenie tego nie jest wykluczone.

Jak zaznaczył Nielsen, MAN musi dopasować swą produkcję do popytu. W bieżącym roku zapotrzebowanie na samochody ciężarowe spadło. Wskutek osłabienia koniunktury gospodarczej przewozi się mniej towarów, co odbija się również na zakupach środków transportu.

Poza zakładami w Monachium i Salzgitter MAN Truck&Bus dysponuje w Europie placówkami produkcyjnymi w Norymberdze (wytwarza się tam silniki) i Plauen w Niemczech, w Steyr i Wiedniu w Austrii oraz w Polsce - w Poznaniu, Starachowicach i Krakowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Mitsubishi zatrzymuje produkcję aut bazujących na i-MiEV Problemy Mitsubishi narastają. Marka broni się jak może, ale w sieci pojawia się coraz więcej...
W tej branży w Polsce również nie jest dobrze Poprawy można oczekiwać dopiero za 2-3 lata, wynika ze specjalnego raportu ekonomistów.
W tej branży zarabiamy więcej od Niemców Brak inżynierów procesów produkcji oraz oczekiwania płacowe pracowników to główne pola obaw pracodawców branży motoryzacyjnej.
Tagi: produkcja samochodów, man, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz