Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Projekt Odra 2014. Kto zbuduje statki?

0
Podziel się:

Pierwszy przetarg nie odbył się z powodu braku ofert.

Projekt Odra 2014. Kto zbuduje statki?
(pyrator/CC/Flickr)
bEISgzWt

W grudniu zostanie ogłoszony drugi przetarg na budowę statków pasażerskich w ramach unijnej inwestycji _ Odra 2014 dla turystów _. Szlak, po którym będą pływać nowe jednostki, ma liczyć 223 km.

Statki o nazwach _ Nimfa _ i _ Laguna _ mają być dwupokładowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także przewozu rowerów. Każdy z nich będzie mógł zabrać na pokład 100 pasażerów.

Po stronie polskiej statki będą zawijać do portów w: Nowej Soli, Bytomiu Odrzańskim, Cigacicach, Krośnie Odrzańskim, Słubicach, Kostrzynie, a po niemieckiej - do Ratzdorf, Eisenhuettenstadt, Frankfurtu nad Odrą, Lebus, Kstrin-Kietz.

bEISgzWv

Ich zarządcą będzie operator, który zajmie się opracowaniem planu rejsów i poniesie koszty związane z eksploatacją, m.in. opłaci obowiązkowe ubezpieczenia, załogę, remonty i postoje._ - Pierwszy przetarg na budowę statków nie odbył się z powodu braku ofert. Za kilka tygodni, jeszcze w grudniu, zostanie ogłoszony kolejny _ - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta w Nowej Soli Ewa Batko.

Nowa Sól jest głównym beneficjentem projektu, ale z jego efektów skorzysta 11 lubuskich gmin, w tym m.in.: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Słubice, Górzyca i Kostrzyn. Znajdujące się tam porty zostaną kompleksowo zmodernizowane: pojawią się bezpieczne nabrzeża, dojazdy do przystani, a mariny mają być rozbudowane. Budżet projektu, który potrwa do 2013 roku, to 6,5 mln euro.

Więcej podobnych wiadomości w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEISgzWW
business news
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)