Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
era
26.04.2010 08:28

Prokuratura tropi managerów Ery

Jeden z dwóch zatrzymanych był zaufanym Zygmunta Solorza-Żaka?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Członkowie zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej, zatrzymani pod zarzutem działania na szkodę operatora sieci Era, wyszli z aresztu za kaucją, wpłaconą przez właściciela Polsatu Zygmunta Solorza-Żaka.

O sprawie pisze _ Puls Biznesu _. Według gazety, jeden z dwóch zatrzymanych Tomasz H.był zaufanym człowiekiem Solorza, a przed wejściem do Ery kierował zależną od giełdowego Elektrimu spółką Elektrim Megadex. Zygmunt Solorz-Żak jest przewodniczącym rady nadzorczej Elektrimu.

_ Puls Biznesu _ pisze, że zatrzymani, Tomasz H. i Klaus T. mieli doprowadzić spółkę Era do strat dużo większych niż 3 miliony złotych, o których mówiła prokuratura. Właściciel Polsatu wpłacił za aresztowanych kaucję w wysokości 500 tysięcy złotych.

Dziennik informuje ponadto, że podejrzany o popełnienie przestępstwa jest także Aleksander M., do niedawna wiceprzewodniczący rady nadzorczej PTC, były prezes telewizji Polsat. Pod koniec marca został on zawieszony w prawach członka rady, co miało być środkiem zapobiegawczym w postępowaniu.

Z uzasadnienia do postanowienia prokuratora cytowanego przez dziennik wynika, że Aleksander M. w latach 2003 - 2004, kiedy zajmował się sprawami gospodarczymi Telewizji Polsat, miał używać do rozliczeń podatkowych nierzetelnych faktur.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: era, afera, policja, prokuratura, managerowie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz