Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
28.02.2012 15:07

Prywatne chińskie linie lotnicze planują ekspansję zagraniczną

Pierwsze chińskie prywatne linie lotnicze Spring Airlines planują otwarcie sieci połączeń między krajami południowo-wschodniej Azji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mclarenshen/CC BY 2.0/Flickr)

*Spring Airlines planują ekspansję w Japonii. To ma być przyczółek przed podbojem Azji. Na razie firma ma jednak problem, bo brakuje jej pilotów. *

Jak podała pekińska gazeta handlowa _ Beijingshangbao _, pierwsze chińskie prywatne linie lotnicze Spring Airlines złożyły wniosek do władz japońskich o rejestrację ich filii na terenie Japonii. W planie firmy jest dynamiczna ekspansja na rynki międzynarodowe. Celowi temu ma służyć ustanowienie nowych połączeń między Chinami a Japonią.

Dyrektor generalny Spring Airlines, Zhang Xiuzhi, powiedział, że celem strategii rozwoju firmy _ jest nadążanie za stale rosnącymi związkami między oboma krajami. Dlatego w czerwcu 2013 nasza filia japońska otworzy nowe, regularne międzynarodowe połączenia. _ Na pytanie o partnera finansowego przedsięwzięcia odpowiedział, że _ nie jest to firma japońska _.

Pytany o tabor lotniczy Zhang powiedział, że firma nie podjęła jeszcze _ ostatecznej _ decyzji. _ - Prawdopodobnie będą to samoloty typu Airbus A320 i Boeingi 737-800. W naszej firmie mamy więcej pilotów latających Airbusami, ale bierzemy pod uwagę zatrudnienie załogi japońskiej, bardziej przyzwyczajonej do Boeingów _ - dodał.

Powstanie filii Spring Airlines w Japonii i nowe połączenia pozwolą na jej ekspansję na rynek południowokoreański. Przedstawiciel zarządu firmy Wang Zhenghua stwierdził, że trwają prace nad planem nowych połączeń z Japonią, Koreą Południową, Hong Kongiem, Taiwanem i innymi krajami południowo-wschodniej Azji._ - W tej chwili największym zainteresowaniem cieszy się kierunek tajwański. Uruchomimy to połączenie natychmiast po uzyskaniu zgody odpowiednich urzędów _ - powiedział

Firma przyznaje, że ma natomiast kłopot ze skompletowaniem personelu._ - Brakuje nam pilotów. Chcemy dokonać dodatkowej rekrutacji w Japonii. Pozwoli to obsłużyć wewnętrzne połączenia na terenie tego kraju, linie Chiny - Japonia i Japonia - Korea Południowa. Dalszym celem naszej firmy jest zbudowanie sieci oddziałów na terenie Korei Południowej, Hong Kongu, Makao i innych ważnych ośrodkach w Azji _ - dodał Wang Zhenghua.

Linie Lotnicze Spring Airlines powstały w 2005 roku. W tej chwili jest to jedyny prywatny przewoźnik chiński. Obsługuje sieć 50 połączeń na terenie Chin, jak również cztery linie zagraniczne, do Hong Kongu, Makao, Tokio i Takamatsu (Japonia). Posiada jedną z najnowszych flot samolotów A320. Oferuje o około 30 proc. niższe ceny niż konkurenci z linii państwowych.

Czytaj więcej o kondycji linii lotniczych
To oni najprawdopodobniej kupią PLL LOT Ministerstwo Skarbu Państwa wciąż liczy na sprzedaż narodowego przewoźnika w tym roku.
Cała Unia płaci za emisję CO2, oni nie muszą Chińskie linie lotnicze nie będą na razie wnosić opłat za emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zabronił im tego rząd w Pekinie.
Tagi: linie lotnicze, chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz